niedziela, 29 marca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości

11 zakażonych na Opolszczyźnie, w Polsce 547

Służby wojewody opolskiego poinformowały o 11 osobie zakażonej koronawirusem na Opolszczyźnie. To mężczyzna w sile wieku z powiatu nyskiego. W całej Polsce liczba potwierdzonych przypadków wzrosła do 547.

Według informacji Rzecznika Wojewody Opolskiego aktualnie na Opolszczyźnie zakażonych koronawirusem jest 11 osób. Kolejna osoba to mężczyzna w sile wieku z powiatu nyskiego, który wrócił z Hiszpanii. Tam miał kontakt z osobą zakażoną Covid-19. Mężczyzna jest w stanie dobrym, nie wymaga hospitalizacji. Przebywa na kwarantannie domowej.

Jak podało w niedzielę (22 marca) Ministerstwo Zdrowia, zakażenie koronawirusem wykryto u kolejnych 11 osób w kraju. Liczba potwierdzonych przypadków w Polsce wzrosła do 547.

Resort zdrowia przekazał dziś rano, że nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą pięciu osób z woj. śląskiego, po dwie osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po jednej osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego.

Ministerstwo poinformowało jednocześnie, że w szpitalu w Poznaniu (woj. wielkopolskie) zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami.
– „Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci” – zaznaczono.

Dodaj komentarz