poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
WiadomościCiekawostki

144 nowe przypadki w Polsce, w tym 4 na Opolszczyźnie

Resort zdrowia poinformował dziś rano o nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-Cov-2: „Mamy 144 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (53), dolnośląskiego (22), wielkopolskiego (18), lubelskiego (14), kujawsko-pomorskiego (12), małopolskiego (5), opolskiego (4), pomorskiego (4), podlaskiego (4), świętokrzyskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2), lubuskiego (1).

Łącznie, w całej Polsce odnotowano do tej pory 9737 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 297 na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w naszym regionie potwierdzono 4 nowe zachorowania.

– 4 nowe przypadki zakażenia koronawirusem w woj.opolskim. Dwa z powiatu oleskiego oraz po jednym z powiatów krapkowickiego i opolskiego. W powiecie oleskim zakażonym koronawirusem jest mężczyzna w sile wieku oraz nastoletnia dziewczynka. Oboje w dobrym stanie przebywają w kwarantannie domowej, transmisja zakażenia lokalna. W powiecie krapkowickim koronawirus potwierdzono u mężczyzny w sile wieku, który zakaził się lokalnie. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. W powiecie opolskim koronawirus potwierdzono u kobiety w wieku senioralnym. Jej stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna” – czytamy w komunikacie Wojewody Opolskiego.

Dodajmy, że od początku wybuchu epidemii w Polsce zmarło 385 osób. 1297 pacjentów wyzdrowiało. 

Leave a Reply