środa, 29 listopada, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Mały

2019 metrów z marszałkiem Andrzejem Bułą

SONY DSC

2019 metrów z marszałkiem Andrzejem Bułą

11 maja w Dobrzeniu Małym Gminne Zrzeszenie LZS zorganizowało sportową imprezę 2019 metrów dla zdrowia w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Była to już czwarta impreza na terenie gminy dotowana z projektu marszałkowskiego. Wcześniej w ramach projektu zorganizowano Mikołajkowe rozgrywki piłki nożnej i ręcznej, Spartakiadę dla przedszkolaków i Sportowe zmagania sołectw. Uwieńczeniem będą Gminne Zawody Pożarnicze, które odbędą się 6 czerwca. Sobotni marsz nordic walking był podziękowaniem dla aktywnych mieszkańców, wolontariuszy, którzy zbierali podpisy w głosowaniu Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W urokliwym miejscu, zwanym przez miejscowych Izbetką, znajdującym się tuż przy boisku, zebrała się spora, kilkudziesięcioosobowa, grupa mieszkańców gminy Dobrzeń, chcących spędzić na sportowo sobotnie popołudnie. Każdy z przybyłych otrzymał kijki do nordic walking i został poinstruowany przez nauczyciela wychowania fizycznego Marka Gołębiowskiego, jak się nimi posługiwać w trakcie marszu. Gościem specjalnym wydarzenia był marszałek Andrzej Buła, który po wspólnej rozgrzewce dziarsko ruszył z uczestnikami wydarzenia wyznaczoną dwukilometrową trasą.

W marszu uczestniczył również wójt Piotr Szlapa, prezes WZ LZS Gerard Halama, pracownicy urzędu gminy, dyrektorzy placówek oświatowych i radni. Pokonanie trasy nikomu nie sprawiło trudności, zwłaszcza że na mecie czekała niespodzianka, każdy otrzymał medal i stał się szczęśliwym posiadaczem kijków. Po wręczeniu medali na uczestników czekał poczęstunek w postaci kawy, ciasta, grillowanych kiełbasek i napojów. Po chwili biesiadowania impreza przeniosła się nad Odrę, po której chętnych gości przewiozła motorówka prowadzona przez strażaka.

Imprezę ubezpieczali druhowie z jednostki OSP Dobrzeń Mały.

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply