sobota, 27 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świata

210 nowych przypadków w Polsce, w tym 5 na Opolszczyźnie

Resort zdrowia poinformował dziś rano o nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-Cov-2: „Mamy 210 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (142), wielkopolskiego (25), dolnośląskiego (16), małopolskiego (14), opolskiego (5), pomorskiego (4), kujawsko-pomorskiego (3), zachodniopomorskiego (1)”.

Łącznie, w całej Polsce odnotowano do tej pory 16206 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 496 na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w naszym regionie potwierdzono 5 nowych zachorowań.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski
Cztery nowe przypadki – z czego dwa dotyczą mężczyzn w wieku senioralnym. Obecnie przebywają w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, ich stan jest dobry. Ponadto, w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim SARS-CoV-2 zakaziła się kobieta oraz mężczyzna w średnim wieku. Ich stan nie wymaga hospitalizacji. Przebywają w kwarantannie domowej. Wszystkie ww. osoby zakaziły się lokalnie.

Opole
Koronawirus potwierdzono także u mieszkanki Opola. Kobieta jest w sile wieku, jej stan jest dobry, przebywa w kwarantannie. Ona również zakaziła się lokalnie.

Dodajmy, że od początku wybuchu epidemii w Polsce zmarły 803 osoby (w tym 34 na Opolszczyźnie). 5816 pacjentów wyzdrowiało (w tym 152 na Opolszczyźnie).

Leave a Reply