poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świata

236 nowych przypadków w Polsce, w tym 3 na Opolszczyźnie

Resort zdrowia poinformował dziś rano o nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-CoV-2: „Mamy 236 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (187), wielkopolskiego (14), dolnośląskiego (10), świętokrzyskiego (7), podlaskiego (4), warmińsko-mazurskiego (4), lubelskiego (3), małopolskiego (3), opolskiego (3), pomorskiego (1)”.

Łącznie, w całej Polsce odnotowano do tej pory 21 867 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 602 na Opolszczyźnie.

– Informujemy o 3 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w regionie. To mężczyzna w wieku senioralnym oraz kobieta w sile wieku, mieszkańcy powiatu opolskiego. Senior przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, jego stan jest dobry. Kobieta przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest także dobry. Oboje zakazili się lokalnie. COVID-19 potwierdzono także u mieszkańca powiatu oleskiego. To mężczyzna w sile wieku, który zakaził się lokalnie. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Potwierdzamy także 3 przypadki ozdrowieńców – czytamy w komunikacie biura wojewody opolskiego.

Dodajmy, że od początku wybuchu epidemii w Polsce zmarło 1 013 osób (w tym 45 na Opolszczyźnie). 1 020 pacjentów wyzdrowiało (w tym 301 na Opolszczyźnie).

Leave a Reply