środa, 3 marca, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świataCiekawostki

244 nowe przypadki zakażenia w całym kraju, 7 na Opolszczyźnie

Dziś rano resort zdrowia opublikował kolejny raport o stanie zagrożenia epidemicznego. Potwierdzono 244 nowe przypadki, liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 13 937 osób. W ciągu ostatnich kilku godzin zmarło 5 pacjentów. Od początku wybuchu epidemii w Polsce śmierć spowodowaną COVID-19 poniosły 683 osoby. Na Opolszczyźnie zanotowano 7 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

– Mamy 122 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw: dolnośląskiego (75), śląskiego (61), mazowieckiego (33), małopolskiego (30), zachodniopomorskiego (13), wielkopolskiego (11), opolskiego (7), podkarpackiego (6), świętokrzyskiego (4), warmińsko-mazurskiego (2), lubuskiego (2) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie resort podał informację o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem: 85–letnia kobieta Żyrardów, 64–letnia kobieta Białe Błota, 91–letnia kobieta, 93–letnia kobieta Gdańsk, 51–letni mężczyzna Tychy. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Obecny bilans (poniedziałek 04/05 na godz. 10:00) zakażeń koronawirusem to 13 937 osób. Zanotowano już 683 wypadków śmierci z powodu zakażenia.

Opolszczyzna

Odnotowano 7 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2 w woj. opolskim: mężczyzna w wieku senioralnym z powiatu brzeskiego, kobieta w sile wieku z powiatu oleskiego, kobieta w wieku senioralnym i mężczyzna w sile wieku z powiatu krapkowickiego, mężczyzna w sile wieku i kobieta w wieku senioralnym z powiatu opolskiego, kobieta w wieku średnim z powiatu kędzierzyńsko–kozielskiego.

Pojawiło się także 6 -ciu nowych ozdrowieńców! Są to: kobieta w sile wieku, mężczyzna w sile wieku i dziecko z powiatu nyskiego, mężczyzna w sile wieku z powiatu opolskiego, kobieta w sile wieku z powiatu opolskiego, kobieta w wieku senioralnym z powiatu strzeleckiego. Wszystkie osoby przebywały w izolacji domowej.

Leave a Reply