poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

29 lipca to święto tygrysów

Kiedyś żyły ich setki tysięcy, ale postępująca wycinka lasów i kłusownictwo sprawiły, że populacja tygrysów wynosi obecnie niespełna 4 tysiące osobników, a już 4 z 9 podgatunków wymarło. Dziś warto o tym pamiętać, ponieważ obchodzimy Światowy Dzień Tygrysa.

Tygrysy należą do jednych z największych drapieżników lądowych, które rozmiarem ustępują tylko niedźwiedziom białym i brunatnym. Ich waga może osiągać nawet do 300 kilogramów, a największy zbadany okaz tygrysa syberyjskiego ważył 465 kg. Takie rozmiary sprawiają, że potrzebują dużo jedzenia – podczas tylko jednego posiłku tygrys potrafi zjeść nawet 50 kg mięsa. Upolowanie pokarmu zajmuje natomiast tygrysom wiele czasu, ponieważ średnio co 10 atak kończy się sukcesem, mimo umiejętności skakania na wysokość 5 m i długość 10 m oraz biegania z prędkością 60 km/h.

Pomóc tygrysom można na różne sposoby. Jednym z nich jest adopcja jednego z nich za sprawą organizacji World Wide Fund for Nature (WWF). Kwotę miesięcznego wsparcia można dostosować do swoich możliwości finansowych. Darowizna zostanie przekazana m.in. na usuwanie wnyków i kampanie edukacyjne. Więcej informacji można znaleźć tutaj: pomagam.wwf.pl/adoptuj/tygrys.

Leave a Reply