środa, 3 marca, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świata

301 nowych przypadków zakażenia w całym kraju, 8 na Opolszczyźnie

Dziś rano resort zdrowia opublikował kolejny raport o stanie zagrożenia epidemicznego. Potwierdzono 301 nowych przypadków, liczba zakażonych koronawirusem wzrosła do 19 569 osób. W ciągu ostatnich kilku godzin zmarło 4 pacjentów. Od początku wybuchu epidemii w Polsce śmierć spowodowaną COVID-19 poniosły 953 osoby. Na Opolszczyźnie zanotowano 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

– Mamy 301 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (182),
wielkopolskiego (84), dolnośląskiego (10), opolskiego (8), podlaskiego (6), pomorskiego (4), świętokrzyskiego (2), małopolskiego (2), lubelskiego (2), zachodniopomorskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie resort podał informację o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem. Są to: 86–letnia kobieta Racibórz (mieszkanka woj. małopolskiego), 89–letnia kobieta i 88–letni mężczyzna Zgierz, 77–letnia kobieta Poznań, 91–letni mężczyzna Chorzów. Większość osób miała choroby współistniejące.

Obecny bilans zakażeń koronawirusem to 19 569 osób. Zanotowano już 953 wypadki śmierci z powodu zakażenia.

Na Opolszczyźnie 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem

Cztery z nich dotyczą mieszkańców pow. opolskiego, trzy pow. kędzierzyńsko-kozielskiego oraz jeden Opola.

Powiat opolski. Dwóch mężczyzn, kobieta i nastolatek. Mężczyzna w średnim wieku oraz nastolatek hospitalizowani są w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Ich stan jest dobry, zakazili się lokalnie. Wśród zakażonych jest także senior, który obecnie leczony jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu. Jego stan również jest dobry, zakaził się lokalnie. Na tę chwilę nie posiadamy jednak informacji o stanie zdrowia i miejscu pobytu kobiety w średnim wieku, która zamieszkuje pow. opolski.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski. W porannym raporcie brak informacji o stanie zdrowia i miejscu pobytu trojga zakażonych. Na tę chwilę przekazujemy informację o płci i wieku ww. osób. Wśród zakażonych są nastolatkowie – dziewczyna oraz chłopiec. SARAS CoV-2 potwierdzono także u mężczyzny w średnim wieku.

Opole. Koronawirus potwierdzono u mężczyzny w średnim wieku. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej, zakaził się lokalnie.

Łączna liczba potwierdzonych zakażeń w woj. opolskim od początku trwania epidemii wynosi 564 os.

Mamy także czterech kolejnych ozdrowieńców!

To kobieta oraz mężczyzna w średnim wieku z pow. opolskiego, którzy przebywali w izolacji domowej oraz dwóch mężczyzn z Opola (w wieku średnim oraz w sile wieku). Panowie także przebywali w izolacji domowej. Łączna liczba ozdrowieńców na Opolszczyźnie wynosi już 246 os.

Leave a Reply