piątek, 18 września, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Wiadomości z kraju i ze świata

396 nowych przypadków w Polsce, w tym 8 na Opolszczyźnie

Resort zdrowia poinformował w dzisiejszym raporcie o nowych przypadkach zakażenia wirusem SARS-Cov-2: „Mamy 396 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: śląskiego (188), łódzkiego (73), mazowieckiego (56), wielkopolskiego (17), podkarpackiego (14), świętokrzyskiego (14), podlaskiego (13), małopolskiego (9), opolskiego (8), zachodniopomorskiego (2), lubelskiego (1), lubuskiego (1)”.

Łącznie w całej Polsce odnotowano do tej pory 29 788 przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 803 na Opolszczyźnie. W ciągu ostatnich kilkunastu godzin w województwie opolskim potwierdzono 8 nowych zachorowań na COVID-19.

– W dzisiejszym raporcie w zakresie SARS-CoV-2 w województwie opolskim mamy 8 nowych zachorowań. To czworo mieszkańców Opola (trzech mężczyzn i jedna kobieta – wszyscy w wieku senioralnym), dwoje mieszkańców powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego (mężczyzna w średnim wieku oraz kobieta w wieku senioralnym), jeden mieszkaniec powiatu opolskiego w wieku senioralnym oraz jedna mieszkanka powiatu strzeleckiego w wieku senioralnym. Stan wszystkich pacjentów jest dobry. Do zakażeń doszło w transmisji lokalnej – informuje biuro Wojewody Opolskiego.

W raporcie wojewódzkim odnotowano również 3 nowe ozdrowienia. Dodajmy, że od początku wybuchu epidemii w Polsce zmarło 1 256 osób (w tym 50 na Opolszczyźnie). 14 383 pacjentów wyzdrowiało (w tym 441 na Opolszczyźnie).

Leave a Reply