piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

4 kolejne przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie

Bilans zachorowań na COVID-19 w województwie opolskim powiększył się o 4 kolejne przypadki. To osoby z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Łącznie w naszym regionie zakażonych koronawirusem jest już 70 osób. W całym kraju mamy 2311 zakażonych.

– To dwie kobiety i dwóch mężczyzn z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego w wieku senioralnym. Ich stan jest dobry, obecnie przebywają w kwarantannie. Związani są z DPS w Jakubowicach – informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Wojewody Opolskiego.

Obecnie na Opolszczyźnie mamy już 70 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało natomiast, że liczba osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem  wzrosła do 2311. Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego.

Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie. To 33 ofiara pandemii w Polsce.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz