niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiBorkiCzarnowąsy

Akcja Czysta Odra ponownie w gminie Dobrzeń Wielki

Gmina Dobrzeń Wielki po raz kolejny zaprasza do udziału w Akcji Czysta Odra, którą zaplanowano na 1 maja od godz. 10.00 w Dobrzeniu Wielkim, Dobrzeniu Małym, Chróścicach oraz w Borkach i Czarnowąsach. Uczestnicy będą mieć zapewnione worki i rękawice do sprzątania, wystarczy więc zabrać ze sobą chęć do pracy i dobry humor.

Akcja ruszy z 5 miejsc: Kątów w Chróścicach, Odry Ślum w Dobrzeniu Wielkim, przystani kajakowej Kocybek w Dobrzeniu Małym, przystani kajakowej w Borkach oraz ujścia Małej Panwi w Czarnowąsach. Tam też będą skupione działania zmierzające do wysprzątania nadbrzeża Odry. Po skończonej pracy zaplanowano zaś integracyjne ognisko na Odrze Ślum, podczas którego podsumowana zostanie też cała inicjatywa.

Akcja Czysta Odra jest elementem projektu „Eko gmina – edukacja, motywacja, działanie”, dofinansowanego z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. Przedsięwzięcie organizuje Gmina Dobrzeń Wielki wraz z grupą kajakową „Odra Kajakiem”, a partnerują im: OSP Dobrzeń Wielki, OSP Dobrzeń Mały, OSP Chróścice, OSP Czarnowąsy oraz Stowarzyszenie „Borki – Aktywni Razem”.

Akcja Czysta Odra ponownie w gminie Dobrzeń Wielki 2
fot. Gmina Dobrzeń Wielki
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz