piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
CiekawostkiGaleria zdjęćGmina Łubniany

Animy 2018 przyznane

Statuetką Animatora Roku wyróżniono działaczy na rzecz kultury, sportu i biznesu

Doroczna gala rozdania statuetek Animatora Roku już za nami. Za aktywność kulturalną, artystyczną, oświatową, społeczną, sportową i biznesową nagradzani są wyjątkowi działacze na rzecz rozwoju gminy Łubniany. Tutaj najważniejsze jest zaangażowanie. W tym roku, kapituła wyróżniła nie tylko animatorów i biznesmenów, ale także przyznała nagrody specjalne.

Z inicjatywą całego przedsięwzięcia wyszło 10 lat temu Stowarzyszenie na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych „Animator”. Grupa ta zajmuje się realizacją własnych pomysłów oraz wspieraniem działalności kulturalnej regionu, m. in. Łubniańskiego Ośrodka Kultury, który był gospodarzem tegorocznej gali. Kapituła w składzie Krystian Baldy, Piotr Cieślik, Krystian Czech, Klaudia Piekorz, Stanisław Dembowski, Katarzyna Pech, Dariusz Sznotala, Antoni Wróbel przyznała osiem statuetek.

Przedstawiamy listę nagrodzonych w każdej kategorii.

I Niezwykła Postawa Społeczna

Krzysztof Urbanek – za wieloletnią i skuteczną działalność na rzecz rozwoju gminy oraz koordynowanie organizacji pozarządowych działających na terenie Gminy Łubniany

II Kultura

Jolanta i Artur Kansy-Budzicz – za działalność w studiu instrumentalnym w ŁOK

III Sport

Emilia Gonsior – za wspaniałe sukcesy w sporcie i powołanie do Reprezentacji Polski w dżudo

IV Biznes

Zakład Mechaniki Pojazdowej Janusza Jarzębskiego w Kępie – za stabilną działalność i szybki rozwój przedsiębiorstwa

V Oświata

Przedszkole im. Aniołów Stróżów w Luboszycach – za efektywną działalność oświatową i wychowawczą oraz rozbudowę placówki

VI Kultura i kultywowanie tradycji

Grupa Niedźwiedziowa z Kępy – za wznowienie i wieloletnie podtrzymywanie tradycji wodzenia niedźwiedzia

Nagrody specjalne

Łubniański Ośrodek Kultury – za 25 istnienia i aktywnej działalności

Miasto Arnstein – za 25 lat partnerstwa z Gminą Łubniany

 

<

p align=”left”>Animatorzy Roku otrzymali okolicznościowe statuetki, a wszyscy nominowani zostali nagrodzeni pięknymi dyplomami, które rozdawali członkowie kapituły z wójtem Krystianem Baldym na czele. Wieczór poprowadził dyrektor ŁOKu Krystian Czech z towarzyszeniem Teresy Warzyc, a muzyczną oprawą zajął się duet Marii Spólnej i Tomasza Matusiaka. W imieniu redakcji serdecznie gratulujemy laureatom!

Leave a Reply