piątek, 22 września, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

AP Victoria Chróścice wyróżniona przez PZPN!

AP Victoria Chróścice wyróżniona przez PZPN!

Akademia Piłkarka Victoria Chróścice znalazła się wśród 160. najlepszych szkółek piłkarskich w całej Polsce.

W województwie opolskim w pierwszym rzucie (drugie eliminacje zaplanowano na jesień) PZPN wyróżnił 4. szkółki piłkarskie: Stal Brzeg, UKP GOL Opole, UKS Hattrick Głuchołazy oraz AP Victoria Chróścice, zapraszając je do udziału w pilotażowym Programie Certyfikacji Szkółek Piłkarskich.

Chróścicka Akademia Piłkarska aplikuje o srebrną odznakę. Będzie ona znakiem jakości szkolenia młodych piłkarzy. Certyfikat PZPN dla najlepszych Szkółek Piłkarskich to wielkie wyróżnienie dla Vitorii Chróścice, ale też dla całej gminy. Trenerzy całą środę spędzili w Warszawie, gdzie zapoznali się dokładnie z programem certyfikacji. Do programu zakwalifikowały się szkółki piłkarskie, które konsekwentnie i systematycznie skupiają się na pracy z młodymi piłkarzami, ich systematycznym szkoleniem i rozwojem prowadzonym przez trenerów posiadających ważną licencję trenerską UEFA B lub wyższą, trenujących maksymalnie 14. zawodników. Aby spełnić jeden z warunków certyfikacji, w szkółce piłkarskiej muszą działać co najmniej 4 drużyny w kategorii wiekowej Junior (U6 – U13).

Ponadto szkółka musi posiadać odpowiednią bazę treningowo – szkoleniową oraz uczestniczyć (co najmniej raz w roku) w turniejach piłkarskich.

Wszystkie wymienione warunki AP Victoria Chróścice spełnia w 100%, więc jest wielka szansa, że uzyskanie srebrnej odznaki jest tylko formalnością. W trakcie pilotażowego projektu Victoria Chróścice pewnie niejednokrotnie będzie gościć przedstawicieli PZPN…

Certyfikat Polskiego Związku Piłki Nożnej zobowiązuje, trenerzy Victorii mówią, że dołożą jeszcze większych starań do podniesienia jakości szkoleń, będą inwestować swój czas i energię w pracę nad własnym rozwojem i rozwojem młodych zawodników. Jest motywacja, jest moc i wielka radość. Brawo Victoria! Brawo trenerzy! Brawo młodzi piłkarze!

Trzymamy kciuki.

Echo Gmin Opolskich

Leave a Reply