niedziela, 5 lipca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
ChróściceSport

AP Victoria Chróścice zawalczy o Puchar Prezesa PZPN

Hala sportowa w Popielowie zapełniła się 25 stycznia najlepszymi młodymi piłkarzami w województwie. Chłopcy z kategorii U-11 i U-12 zmierzyli się ze sobą na etapie wojewódzkim Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, a nagrodą było reprezentowanie regionu w finale, który odbędzie się w Warszawie.

O szansę na finał krajowy w każdej kategorii walczyło po 8 drużyn. W kategorii U-11 były to: AP Victoria Chróścice, KS Polonia Nysa, OKS Olesno, KS Cisowa, MKS Pogoń Prudnik, UKS Spiders Krapkowice, BTP Stal Brzeg oraz NKS Start Namysłów. W drugiej kategorii wystąpiły natomiast drużyny: KS Polonia Nysa, BTP Stal Brzeg, UKS Hattrick Głuchołazy, UKS Rodło Opole, OKS Odra Opole, UKS Spiders Krapkowice, MKS Gogolin i UKP Gol Opole.

I choć gospodarze finałów wojewódzkich, gmina Popielów, nie miała swojego reprezentanta w rozgrywkach, mogli cieszyć się ze zwycięstwa drużyny z gminy sąsiedniej – z Dobrzenia Wielkiego. W kategorii U-11 wygrali bowiem zawodnicy Akademii Piłkarskiej Victoria Chróścice, którzy po rzutach karnych w decydującym starciu pokonali drużynę OKS Olesno.

W kategorii U-12 o Puchar Prezesa PZPN powalczą natomiast młodzi zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Rodło Opole.

Przed zwycięskimi drużynami ostatni etap – krajowy Finał Turnieju o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. AP Victoria Chróścice i UKS Rodło Opole zmierzą się w Warszawie ze zwycięzcami finałów wojewódzkich z całej Polski.

Dodaj komentarz