piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Region OpoleCzarnowąsy

Arkadiusz Wiśniewski na obradach Rady Dzielnicy Czarnowąsy

Arkadiusz Wiśniewski na obradach Rady Dzielnicy Czarnowąsy

Wczorajsza sesja Rady Dzielnicy Czarnowąsy zgromadziła w miejscowej sali wiejskiej spore grono zainteresowanych. Powodem liczniejszej niż zazwyczaj frekwencji była obecność prezydenta Opola, Arkadiusza Wiśniewskiego.

 

Atmosfera, jak można się było spodziewać, była napięta. Mieszkańcy, nie tylko Czarnowąsów, ale i Dobrzenia, Borek czy Kup, nie szczędzili prezydentowi Wiśniewskiemu pretensji.

Poruszonych tematów było kilka. Rozmawiano między innymi o likwidacji ośrodka zdrowia w Czarnowąsach czy inwestycjach, jakich oczekują mieszkańcy. Także tych, które planowała gmina Dobrzeń Wielki, a których nie zdążyła zrealizować. Głównym tematem były jednak konsultacje społeczne w sprawie powrotu Czarnowąsów do gminy Dobrzeń Wielki. Rada Dzielnicy podjęła przed paroma tygodniami wniosek o przeprowadzenie takich konsultacji, jednak Arkadiusz Wiśniewski rozpatrzył go negatywnie. Wczoraj z kolei Rada Dzielnicy uchyliła decyzję prezydenta, który uzasadniał ją tym, że kwestię konsultacji powinna rozpatrywać Rada Miasta i to do niej powinni zwrócić się mieszkańcy. Prezydent Wiśniewski stwierdził także, że konsultacje mogłyby się odbyć, ale na terenie całego Opola, a nie w wybranych dzielnicach.

Więcej informacji w kolejnym numerze Echa Gmin Opolskich.

Leave a Reply