poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
WiadomościGmina Popielów

Armagedon pogodowy nie odstraszył ludzi. Gmina Popielów grała razem z WOŚP

Jak co roku, w Polsce odbył się kolejny, 30. już Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, tym razem pod hasłem „Przejrzyj na oczy”. W gminie Popielów tegoroczną zbiórkę można było już od godziny 12.00 wspierać w Karłowicach, a od godziny 15.00 w Popielowie. Pomimo silnej wichury odbyła się większość zaplanowanych atrakcji.

W Karłowicach kwestowano już od południa. Drzwi się tam nie zamykały i co chwilę przychodzili nowi goście, by wspierać akcję. W remizie czekała na uczestników pyszna grochówka, kawa, herbata oraz ciasto, ale też pamiątkowy medal z podróży Aleją Lipowo-Dębową, która ze względów pogodowych miała zmienioną formę.

W Popielowie od godziny 15.00 mogliśmy uczestniczyć w wielu wspaniałych wystąpieniach. Już na samym początku oglądaliśmy występy artystyczne zespołu wokalnego Wiolinki i Studia Piosenki Ekspresja, pokaz zumby, a także występy taneczne grupy Euforia. Oprócz popisów artystycznych były również pokazy żonglerki i diabolo Krzysztofa Riewolda oraz iluzji Aleksandra Krajewskiego, a także pierwszej pomocy przedmedycznej.

W międzyczasie, oprócz występów i pokazów odbywały się różne licytacje, w które zaangażowany był cały sztab wolontariuszy. Zgromadzeni chętnie wspierali puszkę WOŚP, licytując m.in. bilety do teatru, ciasta, torty, vouchery do restauracji czy ręcznie robione torebki i kubki.

Więcej w kolejnym wydaniu Echa Gmin.

Justyna Waniek

Leave a Reply