piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń Wielki

„Bieg Po Choinkę” już za tydzień

Zbliża się kolejna edycja zimowej odsłony sportowej imprezy „Od Jeziora Do Jeziora” – III „Biegu Po Choinkę”. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę (10 grudnia), a do piątku (8 grudnia) potrwają elektroniczne zapisy. Liczba miejsc ograniczona.

Tym razem do wyboru będą dwa główne dystanse – 6 km i 10 km. Tradycyjnie odbędzie się też 3-kilometrowy marsz nordic walking oraz specjalny bieg na 400 metrów w przebraniach świątecznych. Na najmłodszych natomiast czekać będą dwie trasy: 400 m dla dzieci w wieku 7–10 lat oraz 700 m dla dzieci w wieku 11–14 lat. Poza sportowymi wyzwaniami przygotowano również inne atrakcje, takie jak wspólne morsowanie oraz możliwość skorzystania z sauny.

Aby wziąć udział w jednym z głównych biegów lub w marszu nordic walking, konieczna jest wcześniejsza rejestracja oraz opłacenie pakietu startowego w kwocie 40 zł. Formularz oraz regulamin biegu można znaleźć TUTAJ, a zapisy prowadzone będą do północy 8 grudnia. Zapominalskim umożliwiono rejestrację także w dniu imprezy w biurze zawodów, które pojawi się przy głównej plaży Balatonu. Warto się jednak pośpieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona, a zostało ich już niewiele. W dniu zawodów wyższa jest też opłata startowa – 70 zł.

Impreza ma charakter nie tylko sportowy, ale też charytatywny. Połowa wpisowego zasili zbiórkę na rzecz małej Marty Piotrowskiej z Dobrzenia Wielkiego, która urodziła się z rzadką chorobą genetyczną – artrogrypozą dystalną z zaburzeniami propriocepcji. Dziewczynka nie potrafi sama stać i chodzić, zmaga się m.in. z wiotkością mięśni, zwichniętymi stawami biodrowymi i końsko-szpotawymi stopami. W swoim krótkim życiu przeszła już dwie operacje bioder, które jednak nie dały rezultatu, stąd konieczność przeprowadzenia kolejnych zabiegów i dalszej intensywnej rehabilitacji.

Uczestnicy biegu mogą wpłacać wyższą opłatę startową, aby wesprzeć dalsze leczenie Marty. Dodatkowo odbędzie się też zbiórka nakrętek, a dla osoby lub grupy, która przyniesie ich najwięcej, przewidziano nagrodę w postaci choinki.

„Bieg Po Choinkę” organizują: Stowarzyszenie Ludzi Kreatywnych „Talent”, Morsy Dobrzeń Wielki oraz grupa biegowa „Od Jeziora Do Jeziora”. Marszałek Andrzej Buła oraz wójt Piotr Szlapa objęli wydarzenie patronatem honorowym.

„Bieg Po Choinkę” już za tydzień 2
fot. FB / Bieg „Od Jeziora Do Jeziora”
Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz