sobota, 8 sierpnia, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Galeria zdjęćBrynicaGmina Łubniany

Brynica uczciła gminne dożynki

Za nami gminne święto plonów w Brynicy. Mimo pochmurnej pogody mieszkańcy tłumnie zjawili się wczoraj przy boisku LZS, by wspólnie podziękować za tegoroczne żniwa.

Obchody gminnych dożynek zaczęły się już w sobotni wieczór, kiedy zaproszono mieszkańców na klimatyczny koncert Marii Spólnej z zespołem, a później ruszyła zabawa taneczna do białego rana z zespołem Boss.

Główne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się w niedzielę od Dziękczynnej Mszy św. w brynickim kościele pw. św. Szczepana. Po niej kolorowy korowód poprowadził wszystkich w stronę boiska LZS, gdzie zaplanowano dalszą część imprezy. Tam zaś powitał wszystkich Krystian Czech – dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury i lider Stowarzyszenia Odnowy Wsi Brynica, który przedstawił gości oraz poprowadził prezentację sołectw i przygotowanych przez nie koron żniwnych. Wszystkich gości powitał także wójt Paweł Wąsiak. A przyznać trzeba, że pojawiła się ich pokaźna liczba. Wśród nich znalazła się delegacja z partnerskiej gminy Arnstein, która nie pojawiła się w Brynicy z pustymi rękami i przekazała na ręce wójta drobne upominki.

Kiedy zakończyła się oficjalna część imprezy, goście zakończyli swoje przemowy a chleb został przekazany władzom gminy, sołtysom i gościom, nadszedł czas na zabawę. Przed mieszkańcami wystąpił zespół Silver Brass, coverowa grupa z Ukrainy Topolany oraz Zespół Pieśni i Tańca Opole. Nie mogło zabraknąć także grup działających w Łubniańskim Ośrodku Kultury, które zaprezentowały swoje nieprzeciętne umiejętności. W tym czasie dzieci szalały na dmuchańcach i placu zabaw. Gminne dożynki zwieńczyła zaś kolejna zabawa taneczna, tym razem z zespołem Eliot. Mieszkańcy wirowali na parkiecie do późnych godzin i w atmosferze świetnej zabawy zakończyli tegoroczne obchody święta plonów.

Organizatorami tegorocznych dożynek byli: Gmina Łubniany, Łubniański Ośrodek Kultury oraz sołtys i rada sołecka wsi Brynica. Partnerowali im: jednostki OSP w gminie Łubniany, parafialny zespół Caritas w Brynicy, LZS Brynica i Stowarzyszenie Odnowy Wsi Brynica. Patronatem objął imprezę wójt Paweł Wąsiak, a funkcję starostów objęli Manuela Bort i Krystian Kiljan.

Więcej w kolejnym numerze Echa Gmin Opolskich.

Dodaj komentarz