czwartek, 29 lutego, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina ŁubnianyŁubnianySport

Chłopcy z Łubnian wywalczyli kolejny finał wojewódzki!

W Publicznej Szkole Podstawowej w Łubnianach odbył się półfinał Wojewódzkich Igrzysk Dzieci SZS w grze w Dwa Ognie chłopców z rocznika 2009 i młodszych. 30 stycznia do rywalizacji przystąpiły trzy drużyny, mistrzowie powiatów: prudnickiego - ZSP Biała, nyskiego - ZS Skoroszyce oraz opolskiego - PSP Łubniany. Stawką zawodów był awans do finału wojewódzkiego.

Chłopcy z Łubnian spisali się bardzo dobrze. Wygrywając ze Skoroszycami 24:13 i z Białą 26:10 wywalczyli awans do finału wojewódzkiego. To kolejny sukces tej drużyny, która ma na swoim koncie już wicemistrzostwo województwa w Grach i Zabawach (Mały Olimpijczyk) oraz awans do finału wojewódzkiego XX edycji „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” (finał w kwietniu). Wielkie brawa i gratulacje!
Skład drużyny z PSP w Łubnianach: Aleksander Gędźba, Aleksander Kałuża, Xavier Moczko, Marco Polok, Maksymilian Romanowski, Maksymilian Stręciok, Dawid Sowa, Łukasz Witek.
Serdeczne podziękowania należą się fundatorom nagród, czyli wójtowi gminy Łubniany, panu Pawłowi Wąsiakowi oraz Radzie Rodziców PSP w Łubnianach. Medale i puchary wręczył zastępca wójta, pan Mariusz Piestrak.

Info: Dariusz Palt/PSP Łubniany

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz