wtorek, 23 kwietnia, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
KarłowiceGaleria zdjęć

Coraz bliżej święta! Za nami finał zbiórki paczek dla Domowego Hospicjum Dziecięcego i kiermasz bożonarodzeniowy [GALERIA]

3 grudnia, w sobotni wieczór odbyło się interesujące wydarzenie, które poprowadzili druhowie z OSP Karłowice wraz z organizatorką – Edytą Chołoniewską. Tegoroczny finał zbiórki prezentów dla dzieci z Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu połączony z kiermaszem świątecznym przewyższył najśmielsze oczekiwania.

Z racji nadchodzących mikołajek, a także zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, w ramach pomocy dla dzieci z Domowego Hospicjum Dziecięcego w Opolu, w Karłowicach od pięciu lat organizowane są zbiórki paczek, tzw. „Szlachetna paczka”. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia odbyła się w remizie strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Karłowicach, a zaangażowanych w akcję było wiele innych organizacji.

W trakcie tegorocznej zbiórki na liście znalazło się 21 podopiecznych, dla których można było przynosić paczki. Ta szlachetna akcja nie tylko zachęciła do pomocy mieszkańców Karłowic oraz całej gminy Popielów, ale również mieszkańców z gminy Lubsza, którzy także okazali swoje wsparcie.

Co więcej, wraz ze zbiórką paczek odbył się też kiermasz świąteczny. Na przybyłych gości czekały stoiska wystawców, oferujących ozdoby świąteczne, wyroby mleczarskie, a nawet miody i wyroby zrobione z miodu. Czekała także strefa gastronomiczna, w której można było nabyć ciasta i pierniki, wyroby mięsne czy pierogi i świąteczny barszcz. A żeby zabawy nie było zbyt mało, w trakcie zbiórki można było spotkać Świętego Mikołaja, który razem ze swoim elfem rozsiewał magiczną aurę.

Dodatkowo w akcję zaangażowani byli najmłodsi druhowie z MDP OSP Karłowice, którzy wzięli udział w sprzedaży ozdóbek choinkowych, a także promowali akcję informacyjną i prowadzili instruktaże z pierwszej pomocy.

Tego roku gościnnie zjawili się także druhny i druhowie z OSP Mąkoszyce i OSP Czepielowice, Koła Gospodyń Wiejskich z Karłowic i Kurzni, a także wystawcy z sołectw gminy Popielów oraz gminy Lubsza.

Justyna Waniek

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz