sobota, 5 grudnia, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
CiekawostkiGmina Łubniany

Coś więcej niż pierniki i stroiki…

Kiermasz świąteczny w PSP w Łubnianiach przyciągnął prawdziwe tłumy. Dochód zasili budżet klas.

8 grudnia w sali gimnastycznej szkoły podstawowej w Łubnianach zorganizowano kiermasz świąteczny. Zainteresowanie tym wydarzeniem zaskoczyło. Przez wystawy przewinęło się kilkaset osób.

Obok tradycyjnych stroików, świec i wieńców adwentowych pojawiły się także mniej konwencjonalne ozdoby, jak np. drewniane skrzaty. Sporo też było słodkości do wyboru, od ciast, przez babeczki, po piernikowe choinki. Wszystkie produkty przeznaczone na sprzedaż zostały wykonane ręcznie przez uczniów i ich rodziców. Stoiska podzielono klasami, dzięki czemu każda z nich pracowała na własny rachunek. Dochód zasili budżet wycieczkowy.

Jednak głównym motywem tego dnia nie był handel, a okazja do spędzenia wspólnie czasu. Przy zastawionych stołach każdy mógł usiąść i poczęstować się wypiekami. Świąteczną atmosferę podkreślało światło świec i kolędy płynące z głośników. Nie zabrakło również elementu charytatywnego. Wśród zebranych krążyła puszka na datki, które zostaną przekazane parafii p.w. Wszystkich Świętych w Chodorowie na Ukrainie. Spotkanie komentował na bieżąco Norbert Dreier. Na kiermaszu pojawił się wójt Paweł Wąsiak, który wzorem dzieci zrobił sobie zdjęcie z Mikołajem.

Leave a Reply