wtorek, 23 kwietnia, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń WielkiDobrzeń Wielki

„Czytanie – lubię to!”

„Czytanie – lubię to!”

Pod takim tytułem w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim rokrocznie odbywa się Festiwal Literatury Młodzieżowej. Wczoraj zorganizowano kolejną, siódmą już edycję imprezy. W programie atrakcji nie brakowało – warsztaty literacko-muzyczne, konkurs czytelniczy i występy uczniów. Gościem festiwalu była zaś Katarzyna Ryrych – polska pisarka, poetka, malarka i nauczycielka, autorka powieści dla młodzieży i dorosłych, w tym Książki Roku 2017 „Łopianowe Pole”.

Głównym punktem festiwalu był konkurs czytelniczy „Wyprawa po skarb” na podstawie „Hobbita” J. R. R. Tolkiena, w którym udział wzięło 7 zespołów z okolicznych szkół: PSP z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim, PSP w Chróścicach, PSP w Zagwiździu, PSP im. Powstańców Śląskich w Łubnianach, Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Kup oraz PG nr 1 w Opolu i PG w Dobrzeniu Wielkim. Ostatecznie rozgrywki wygrali uczniowie z Łubnian, zaraz za nimi uplasowała się placówka w Chróścicach, natomiast trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkolno – Przedszkolnemu w Kup.

Dobrzeński festiwal jak zwykle cieszył się dużym zainteresowaniem – w imprezie wzięło udział ponad sto osób. To dowodzi, że Szkolne Multimedialne Centrum Dydaktyczno-Biblioteczne stanęło na wysokości zadania. A Mirosława Grabowska, kierownik SMCD-B, już teraz zapraszała na kolejną edycję. Do zobaczenia za rok!

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz