piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Stare Kolnie

Dożynki Gminne w Starych Kolniach – fotorelacja

Dożynki Gminne w Starych Kolniach – fotorelacja

2 września w Starych Kolniach mieszkańcy gminy Popielów wraz z zaproszonymi gośćmi obchodzili hucznie święto plonów.

Święto rozpoczęło się już w wigilię dożynek, w restauracji Pod Dębem w Popielowie, gdzie popielowski samorząd gościł cztery zagraniczne delegacje z Niemiec, Słowacji i Czech. Po ciepłych słowach wójta Dionizego Duszyńskiego, skierowanych do gości, podano kolację. Po niej międzynarodowe towarzystwo wysłuchało koncertu orkiestry dętej Select Band.

W niedzielę dożynki rozpoczęły się uroczystą, polową mszą na boisku przy sali wiejskiej.

Po mszy udekorowanymi ulicami Starych Kolni przejechał barwny żniwny korowód. Z traktorów, ciągników, wozów konnych i samochodów sypały się cukierki, słoma i trociny wyrzucane przy dźwiękach muzyki przez dożynkowych przebierańców. Każde sołectwo przyjechało co najmniej jednym pojazdem. Pomysłów i oryginalności trudno byłoby odmówić uczestnikom korowodu. Na wozach jechały także żniwne korony. Prawdziwe cudeńka.

Na plenerowej scenie wójt Duszyński przyjął żniwny bochen chleba od starostów dożynek, podziękował społeczności popielowskiej, zwłaszcza rolnikom, za ich trud i wysiłek oraz za wieloletnią współpracę. Na scenie stanęli również burmistrzowie zaprzyjaźnionych zagranicznych gmin, którzy również w kilku słowach podziękowali za pielęgnowanie partnerstwa i owocną, aktywną współpracę.

Stare Kolnie gościły także wicemarszałka województwa Szymona Ogłazę, który również przemówił do mieszkańców, chwaląc gminę, jej gospodarność i ciągły rozwój.

Po oficjalnej części uroczystości i poczęstunku scenę opanowały zespoły artystyczne działające przy Samorządowym Centrum Kultury i Rekreacji.

Po dwoma wielkimi namiotami zebrały się tłumy, jednak bogate gastronomiczne zaplecze nie pozwoliły nikomu pozostać głodnym i spragnionym. Dla najmłodszych zorganizowano bezpłatną atrakcję w postaci dmuchanych zjeżdżalni.

Święto dożynkowe zakończyło się zabawa taneczną.

(obszerniejsza relacja z gminnych dożynek w papierowym wydaniu Echa)

 

 

Leave a Reply