sobota, 23 stycznia, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
CiekawostkiGaleria zdjęćGmina Łubniany

Duże zmiany w Przedszkolu im. Aniołów Stróżów w Luboszycach

Nowo wyremontowany budynek przedszkola poświęcił Biskup Stobrawa. Odprawił również z tej okazji mszę świętą.

Katolickie przedszkole w Luboszycach przeszło gruntowny remont oraz uległo rozbudowie. Jego powierzchnia zwiększyła się ponad dwukrotnie, dzięki czemu więcej dzieci będzie mogło do niego uczęszczać.

Fundusze na inwestycję pochodziły głównie ze Zgromadzenia Franciszkanek Maryi Nieustającej Pomocy, jednak same siostry mocno podkreślają, że bez zaangażowania mieszkańców i rodziców, cały remont nie byłby możliwy.

Dziękujemy Bogu za to, że ten remont się udał dzięki wspaniałym ludziom, którzy pomagali nam tutaj dzień i noc. Mówimy o nich, że są aniołami. Anioła nie rozpoznasz po skrzydłach, lecz po otwartym sercu – mówi siostra Marietta. Pomocą służył także Urząd Gminy Łubniany, który pomógł m. in. w zakupie mebli.

Biskup Paweł Stobrawa z radością przyjął zaproszenie na uroczyste otwarcie przedszkola. Poświęcił nowo wyremontowany budynek i obejrzał program artystyczny przygotowany przez dzieci. Odprawił on również mszę świętą, podczas której kazanie skierował do najmłodszych. Dziękował im za zaangażowanie we wszystkie aktywności w przedszkolu oraz tłumaczył, dlaczego Jezus jest tak ważną postacią dla każdego chrześcijanina.

Placówka istnieje od lat 30. ubiegłego wieku. W ciągu ostatnich 20. lat liczba dzieci, jaką może przyjąć przedszkole zwiększyła się ponad dwukrotnie. Dziś oferuje ono 53 miejsca dla maluchów w trzech grupach wiekowych.

Więcej informacji w papierowym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Leave a Reply