2 lutego w karłowickim Domu Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka.
Przed seniorami wystąpił zespół muzyczno – wokalny z Tarnopola oraz najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej w Karłowicach.
Występy ukraińskich artystów wzbudziły wielkie zainteresowanie i radość wśród publiczności, która chętnie włączyła się do śpiewu i wybijania rytmu. Wielką dumą zaś napawały seniorów występy wnucząt, które grały na instrumentach, śpiewały, recytowały i tańczyły dla swoich ukochanych dziadków i babć. W trakcie koncertu widzowie złożyli datki mające wesprzeć dzieci z dotkniętych wojną rejonów Ukrainy. Po części artystycznej seniorzy zasiedli do suto zastawionych smakołykami stołów, które sami przygotowali i rozpoczęła się część biesiadno – taneczna.
Babcie i Dziadkowie w dobrych humorach przetańczyli pokaźną część nocy.
Dorocznym organizatorem Dnia Babci i Dziadka jest działający w Karłowicach Polski Związek Rencistów i Emerytów, którego prezesem jest Janina Piekarz.
Impreza ma charakter międzypokoleniowy i cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców, dlatego frekwencja zawsze dopisuje i sala wypełniona jest po brzegi.