poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Filmowe propozycje na weekend

Kolejna porcja propozycji filmowych, jakie można znaleźć w telewizji w ten weekend. Przypominamy, że do naszego dwutygodnika zawitał program telewizyjny. W każdym numerze znajdziecie aktualny program tv najpopularniejszych stacji, a co piątek na naszej stronie internetowej wybrane propozycje filmowe na weekendowe wieczory.

PIĄTEK

TVN
20.00 Mad Max: Na drodze gniewu
Max Rockatansky uznał, że najlepszym sposobem na przeżycie w postapokaliptycznym świecie jest samotna wędrówka. Zostaje jednak wciągnięty do grupy uciekinierek z Cytadeli, kierowanej przez Imperatorkę Furiosę. Kobiety ściga mściwy tyran Wieczny Joe, który zrobi wszystko, żeby dopaść buntowników i wymierzyć im karę.

TVP 1
21.30 Ślicznotka z Memphis
Tytułowa „Ślicznotka z Memphis” to kryptonim samolotu z okresu II wojny światowej, którego załoga zyskała miano niepokonanej. Bombowiec odbył dwadzieścia cztery zwycięskie loty nad Europą. Film opowiada o jego ostatniej misji – dywanowym nalocie na fabrykę zbrojeniową w Bremie, mieście, które słynie z doskonałej obrony przeciwlotniczej.

TVN
22:25 Dracula: Historia nieznana
Sułtan Mehmed II żąda, aby 1000 wołoskich chłopców – w tym syn Włada III, księcia Wołoszczyzny – odebrano rodzicom i zmuszono do pełnienia służby w armii. W obliczu zagrożenia królestwa i rodziny Wład postanawia zwrócić się o pomoc do potwora i poświęcić własną duszę. Zawiera z nim układ – zostanie obdarzony siłą 100 ludzi, szybkością spadającej gwiazdy i mocą zdolną zmiażdżyć wrogów, w zamian jednak pojawi się w nim pragnienie picia ludzkiej krwi.

TVP 2
22.55 Dusigrosz
Francuska komedia opowiadająca o wyjątkowym skąpcu, będącym jednocześnie bardzo utalentowanym skrzypkiem, którego życie diametralnie zmieniają dwie kobiety. François Gautier dotąd nie miał ani przyjaciół, ani partnerki, bo w jego przekonaniu generowaliby niepotrzebne koszty. Tymczasem do orkiestry dołącza piękna wiolonczelistka, oczarowana jego muzycznym talentem. A w jego drzwiach pojawia się nastoletnia Laura twierdząca, że jest jego córką.

SOBOTA

TVN
20.00 Duchy moich byłych
Connor to zatwardziały kawaler i lekkoduch, dla którego w życiu najbardziej liczą się wolność, zabawa i kobiety. Na ślubie swojego brata ma tylko jeden cel: zdobyć jedną z druhen, która dotąd nie uległa jego urokowi. Plany się jednak zmieniają, gdy podczas uroczystości nawiedzają go duchy porzuconych przez niego kobiet. Dziewczyny zabierają go w pełną zabawnych sytuacji podróż w czasie przez dotychczasowe związki. Za taki rozwój wydarzeń odpowiada wujek Wayne, który postanowił nawrócić Connora i odbudować jego wiarę w prawdziwą miłość.

TVN 7
20.00 Władca Pierścieni: Dwie wieże
Drużyna Pierścienia została rozbita, ale misja trwa. Frodo za wszelką cenę chce wypełnić powierzone mu zadanie zniszczenia pierścienia. Merry i Pippin, po wydostaniu się z niewoli orków, prowadzą armię pradawnych Entów do Isengardu, siedziby zdrajcy Sarumana. Natomiast Aragorn, Legolas, Gimli i Gandalf Biały wspierają Rohan w bitwie o Rogaty Gród.

TVN
22.05 Na pewno, być może
Ojciec opowiada córce historię swoich trzech młodzieńczych miłości – do niezawodnej Emily poznanej jeszcze w szkole, długoletniej przyjaciółki April i ambitnej dziennikarki Summer. Zadaniem dziewczynki jest odgadnięcie, która z kobiet jest jej matką.

TV Puls 2
23.20 Motel II: Pierwsze cięcie
W motelu Meadow View melduje się Caleb, jego narzeczona Jessica i ich sarkastyczny przyjaciel Tanner. Są przekonani, że spędzą tam tylko jedną noc i ruszą w dalszą drogę. Nie wiedzą jednak, że motel to pułapka, w której goście są brutalnie torturowani i zabijani, a sadystyczny Mr. Smith i jego wspólnicy filmują potworne masakry dla zysku.

TVP 1
23.35 Zabić, jak to łatwo powiedzieć
Płatny zabójca, znany ze stuprocentowej skuteczności Jackie Cogan, zostaje wynajęty, by wymierzyć karę sprawcom i odzyskać pieniądze skradzione podczas napadu na uczestników nielegalnej gry w pokera, prowadzonej przez Markiego, powiązanego z miejscową mafią. Do wykonania tego zadania Jackie sprowadza wsparcie z Nowego Jorku – swojego znajomego Mickeya.

TV Puls
23.40 Jak ugryźć 10 milionów 2
Były płatny morderca, Jimmy „Tulipan” Tudeski prowadzi nowe, spokojne życie gospodyni domowej w Meksyku. Umożliwiła mu to sfałszowana karta dentystyczna, dzięki której Jim mógł upozorować własną śmierć. Pewnego dnia jego stary znajomy Oz, którego żona została porwana przez węgierską mafię, prosi Jimmy’ego o pomoc. Jakby tego było mało, tuż za Ozem pojawia się jeszcze bardziej niespodziewany gość – szef mafii Lazlo Gogolak, który właśnie został warunkowo zwolniony z więzienia. Lazlo chce wyrównać rachunki z Jimmim za to, że ten zabił mu ukochanego syna.

NIEDZIELA

TVN 7
20.00 Jurassic World
Naukowcy z Parku Jurajskiego na Isla Nublar tworzą nowy gatunek dinozaura o cechach tyranozaura, karnotaura i welociraptora. Nowy stwór jest większy, groźniejszy i inteligentniejszy od innych. Sytuacja wymyka się spod kontroli, gdy gad ucieka z wybiegu.

TV Puls
20.00 Dwunastu odważnych
Po zamachach z 11 września 2001 roku na World Trade Center Amerykanie wysyłają do Afganistanu oddział specjalny. Jego zadaniem jest nawiązanie współpracy z dowodzącym siłami Sojuszu Północnego generałem Dostumem, aby wspólnie walczyć z talibami i ich sojusznikami z Al-Kaidy. Amerykanie pod wodzą kapitana Mitcha Nelsona muszą pokonać nie tylko wzajemną nieufność, ale też nauczyć się trudnej sztuki przetrwania na pustyni.

TVP 1
22.25 Miłość w Seattle
Wdowiec Burke, autor bestselerowego poradnika o radzeniu sobie ze stratą, podczas biznesowego wyjazdu do Seattle poznaje Eloise, która zakończyła nieudany związek.  Mężczyzna od razu się w niej zakochuje, ale też odkrywa, że nie do końca pogodził się ze śmiercią żony.

TV 4
22.50 Niedokończony interes
Biznesmen Vince Vaughn udaje się do Europy, aby sfinalizować najważniejszy interes w swoim życiu. Rutynowa podróż służbowa w towarzystwie dwóch współpracowników jest pełna niespodzianek, takich jak bójki podczas Oktoberfestu i światowy zlot fetyszystów.

Leave a Reply