poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Filmowe propozycje na weekend

Kolejna porcja propozycji filmowych, jakie można znaleźć w telewizji w ten weekend. Przypominamy, że do naszego dwutygodnika zawitał program telewizyjny. W każdym numerze znajdziecie aktualny program tv najpopularniejszych stacji, a co piątek na naszej stronie internetowej wybrane propozycje filmowe na weekendowe wieczory.

 

PIĄTEK

Polsat
20.00 Jak rozpętałem II wojnę światową
Adaptacja powieści Kazimierza Sławińskiego „Przygody kanoniera Dolasa”. Pechowy szeregowiec Franek Dolas myśli, że rozpętał II wojnę światową przypadkowym strzałem na granicy polsko-niemieckiej. Chcąc zasłynąć bohaterskimi czynami, plącze się w coraz większe tarapaty. Franek trafia do niemieckiej niewoli, po ucieczce ląduje w Austrii, potem w Jugosławii, zostaje wcielony do Legii Cudzoziemskiej, przedostaje się do Włoch, by ostatecznie trafić do Polski. Tu postanawia walczyć w partyzantce i poznaje miłość swojego życia.

TVN
20.00 Shrek 2
Druga część przygód sympatycznego ogra i jego przyjaciół. Po powrocie z podróży poślubnej Shrek i Fiona zostają zaproszeni na zamek rodziców księżniczki, którzy nie wiedzą jednak, że poślubiła ona ogra, a sama zmieniła się w ogrzycę. Teściowie nie są zachwyceni, a zwłaszcza ojciec Fiony, który z pomocą Matki Chrzestnej, przystojnego Księcia Czarującego oraz osławionego pogromcy ogrów Kota w Butach chce rozdzielić zakochanych.

TVP 1
21.30 Śmierć nadejdzie jutro
James Bond wpada w ręce wroga i trafia do północnokoreańskiego więzienia. Po kilkunastu miesiącach tortur zostaje zwolniony w ramach wymiany więźniów. Szef Krajowej Agencji Bezpieczeństwa Falco jest jednak przekonany, że Bond pod wpływem tortur zdradził swych towarzyszy i pozbawia go licencji na zabijanie. Agent 007 musi odzyskać zaufanie przełożonych i odnaleźć zdrajcę w szeregach MI6.

TVN 7
23:00 Mroczna prawda
W Ekwadorze dochodzi do masakry ludności. Buntownik Francisco Francis i jego zdeterminowana żona Mia chcą ujawnić prawdę światu. Były agent CIA Jack Begosian, obecnie prowadzący polityczny program telewizyjny, chcąc spłacić osobisty dług podejmuje się misji uratowania Francisco.

SOBOTA

TVN
20.00 Jak to robią single
Grupa znajomych – Alice, Robin, Lucy, Meg, Tom oraz David – poszukuje swojej drugiej połówki w Nowym Jorku. W mieście, które nigdy nie śpi szukają zrozumienia, jak to naprawdę jest być singlem w świecie pełnym stale ewoluujących definicji miłości.

TVN 7
20.00 Superman: powrót
Po 6 latach nieobecności Superman wraca na Ziemię. Podczas jego nieobecności siły zła nabrały niespotykanej dotąd mocy i nawet Lex Lutor, kiedyś wyrzutek, zdołał powrócić do Metropolis jako jedna z najpotężniejszych osób w mieście. Na domiar złego pojawiają się starzy wrogowie z planety Krypton. Superbohater musi stoczyć najtrudniejszą bitwę w swoim życiu, by ocalić ludzkość.

TVN
22.25 Chłopak z sąsiedztwa
Po rozwodzie nauczycielka Claire Peterson ulega nastoletniemu Noah, który właśnie wprowadził się do domu obok. Kiedy kobieta chce przerwać romans okazuje się, że chłopak jest bardzo niebezpieczny, a jego zaangażowanie zmienia się w obsesję. Kobieta musi bronić nie tylko siebie, ale też swoich najbliższych.

TV Puls 2
23.50 Obłęd
Kiedy brat Madison ginie w niewyjaśnionych okolicznościach, dziewczyna postanawia zapisać się do szkoły, w której zginął i rozwiązać zagadkę jego śmierci. Z grupą kilku świeżo upieczonych studentów odkrywa, że w ich akademiku kryje się wiele tajemnic.

NIEDZIELA

TVN 7
20.00 Wanted. Ścigani
Sfrustrowany pracownik biurowy Wesley Gibson żył w przekonaniu, że jego ojciec umarł zaraz po jego narodzinach. Tymczasem okazuje się, że w rzeczywistości jest członkiem tajnej organizacji Fraternity i zawodowym zabójcą. Kiedy ojciec zostaje zamordowany, syn zostaje wciągnięty do organizacji, która ma go wyszkolić tak, aby dorównał swojemu ojcu. Wesley trafia pod opiekę charyzmatycznego Sloana i poznaje tajniki Fraternity, która od wieków zajmuje się likwidacją osób zamierzających popełnić tragiczne w skutkach czyny.

TV Puls
20.00 Bruce Wszechmogący
Reporter lokalnej telewizji ma za sobą najgorszy dzień swojego życia – stracił pracę, został pobity, pokłócił się z dziewczyną i miał wypadek samochodowy. Zrozpaczony za wszystkie swoje nieszczęścia obwinia Boga, ten więc przekazuje mu całą swoją nadprzyrodzoną moc i… robi sobie wakacje. Tymczasem Bruce przekona się, że niełatwo jest rządzić światem.

TVN
22.05 Oszukać przeznaczenie V
Kolejny film z serii o przeczuciu, które pozwala uniknąć śmierci, ale tylko na chwilę. Jadąc autobusem przez most, Sam doświadcza wizji, w której konstrukcja się zawala. Przeczucie powoduje, że wraz z przyjaciółmi opuszcza pojazd, a wizja staje się rzeczywistością – most z niewiadomych przyczyn runął, uśmiercając dziesiątki ofiar. Teraz ci, którzy przeżyli będą musieli walczyć w przerażającym wyścigu z czasem, aby nie dosięgnął ich plan śmierci.

TV 4
21.55 Król wikingów
Na ziemię przybywa bóg burzy, Thor, który chce zebrać starożytne relikwie, by podczas krwawego zaćmienia przejąć władzę nad ludzkością. Zapomniany król Eirick wraz z towarzyszami wyrusza na wyprawę w celu zdobycia ostatniego brakującego artefaktu – rogu, zanim zrobi to Thor.

Leave a Reply