poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Filmowe propozycje na weekend

Kolejna porcja propozycji filmowych, jakie można znaleźć w telewizji w ten weekend. Przypominamy, że od ostatniego wydania do naszego dwutygodnika zawitał program telewizyjny. W każdym numerze znajdziecie aktualny program tv najpopularniejszych stacji, a co piątek na naszej stronie internetowej wybrane propozycje filmowe na weekendowe wieczory.

PIĄTEK

Polsat
20.00 Galimatias, czyli kogel-mogel II
Druga część kultowej komedii. Po ślubie Kasia i Paweł wracają na wieś. Ojciec dziewczyny marzy o wnuku, a mąż – o córce. Kasia wolałaby jednak wrócić na studia pedagogiczne. Na dodatek rodzina Wolańskich prosi, by młode małżeństwo na dwa miesiące przyjęło pod swój dach Piotrusia i jego babcię.

TVN
20.00 Transformers
Dwie walczące ze sobą rasy robotów – Autoboty i Decepticony – pojawiają się na Ziemi, by odnaleźć zaginione źródło mocy, które ma zapewnić zwycięstwo jednej ze stron. W wojnę wplątany zostaje nastoletni Sam Witwicky, który będzie musiał pomóc Autobotom i uratować całą rasę ludzką.

TVP 1
21.20 Podwójna tożsamość
Tim Kearney jest byłym żołnierzem piechoty morskiej, a obecnie przebywa w więzieniu stanowym. Tam odwiedza go agent wydziału narkotykowego, który składa mu propozycję nie do odrzucenia: w zamian za wolność, Tim musi wcielić się w rolę zmarłego niedawno bossa narkotykowej mafii. Podczas jednej z akcji pojawiają się jednak komplikacje i mężczyzna musi uciekać.

TVP 2
0.25 Przypadkowy mąż
Emma mieszka w Nowym Jorku i pracuje w radiu, gdzie udziela słuchaczom sercowych porad. Jej życie komplikuje się, gdy na jej drodze staje mężczyzna porzucony przez ukochaną za sprawą porad Emmy.

SOBOTA

TVN 7
20.00 Harry Potter i Insygnia Śmierci: część II
W magicznym świecie wojna dobra ze złem dobiega końca. Harry, Ron i Hermiona docierają do Hogwartu, gdzie rozegra się ostateczna walka z Voldemortem. Wciąż nie zniszczyli jednak wszystkich horkruksów, a bez nich nie uda się pokonać Czarnego Pana.

TVN
20.00 Bridget Jones – w pogoni za rozumem
Bridget jest w związku z Markiem, ale zazdrość kobiety wystawia tę relację na ciężką próbę. Na domiar złego na horyzoncie pojawia się były szef Bridget, a jednocześnie niepoprawny kobieciarz – Daniel. Licząc na przełom w swoim życiu, kobieta decyduje się na wakacje w Tajlandii, gdzie zbiegiem zabawnych okoliczności trafia… do więzienia.

Polsat
20.05 Madagaskar II
Lew Alex, zebra Marty, żyrafa Melman i hipopotamica Gloria wyruszają w drogę powrotną do Nowego Jorku. Ma im w tym pomóc samolot, naprawiony przez pingwiny. Podróż kończy się jednak nad bezkresnymi równinami Afryki, gdzie bohaterowie mają szansę poznać przedstawicieli swoich gatunków, żyjących w naturalnym środowisku. Alex zaś odnajduje rodzinę.

TVP 1
21.35 Skyfall
Kolejna misja 007, w której James Bond musi odzyskać twardy dysk zawierający dane tajnych agentów i zabić złodzieja – Patrice’a. W trakcie pościgu Bond zostaje postrzelony i znika, w związku z czym zostaje uznany za zmarłego. W rzeczywistości zaszywa się na azjatyckiej plaży i nie zamierza wracać. Kiedy jednak w budynku brytyjskiej agencji MI6 wybucha bomba, 007 ponownie wkracza do akcji i otrzymuje nowe zadanie – schwytać zleceniodawców Patrice’a.

TV Puls 2
23.20 Nienarodzony
Casey Beldon ma żal do swojej matki, która porzuciła ją w dzieciństwie. Kiedy jednak wokół dziewczyny zaczynają dziać się dziwne i przerażające rzeczy, Casey zaczyna rozumieć, dlaczego jej matka odeszła. Po pomoc zwraca się do rabina Sendaka, dzięki któremu odkrywa źródło rodzinnej klątwy, sięgające nazistowskich Niemiec. Bytem nawiedzającym dziewczynę okazuje się być dusza małego żydowskiego chłopca, który został spalony żywcem podczas holocaustu i chce wrócić do życia. Potrzebne jest mu tylko ciało.

NIEDZIELA

TVN 7
20.00 Iron Man
Miliarder, inżynier i genialny wynalazca Tony Stark jest głównym dostawcą uzbrojenia dla rządu USA. Porwany przez rebeliantów i zmuszony do skonstruowania potężnej broni dla ich przywódcy, w tajemnicy konstruuje pancerz, który pomoże mu w ucieczce. Po powrocie do Ameryki kontynuuje prace, tworząc zaawansowaną technologicznie zbroję, zapewniającą nadludzką siłę. Tak rodzi się walczący ze złem Iron Man.

TVN
21.30 Sherlock Holmes: Gra cieni
Druga część przygód genialnego detektywa, który tym razem musi się zmierzyć z najtrudniejszą sprawą w karierze. Jego przeciwnikiem jest profesor James Moriarty, którego wybitny umysł dorównuje bystrością Holmesowi. Kiedy w Strasburgu dochodzi do ataku bombowego, a doktor Watson zostaje zaatakowany podczas podróży poślubnej, Holmes i Watson raz jeszcze łączą siły, by powstrzymać profesora.

TV 4
21.50 Szkoła uwodzenia
Sebastian zakłada się ze swoją przyrodnią siostrą, że do końca wakacji uwiedzie córkę nowego dyrektora szkoły, Anette. Dziewczyna wyznała publicznie, że chce zachować dziewictwo do czasu, gdy spotka prawdziwą miłość. Sprawy jednak się komplikują, gdy Sebastian zakochuje się w Anette, a jego przyrodnia siostra chce zemsty na byłym chłopaku.

TVP 1
22.20 A psa biorę ja
Olive i Clay decydują się na rozwód po sześciu latach małżeństwa. I choć o podziale majątku rozstrzygnięto bez problemów, pojawia się inna kość niezgody – kto zaopiekuje się ukochanym pupilem. Sąd wyznacza 60-dniowy okres, po którym zadecyduje, komu przypadnie opieka nad psem. Olive i Clay robią więc wszystko, by wypaść korzystniej i wygrać tę batalię.

Leave a Reply