piątek, 30 lipca, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Hej kolęda, kolęda

Hej kolęda, kolęda

6 grudnia w święto Trzech Króli w chróścickim kościele parafialnym odbył się wyjątkowy koncert kolęd zorganizowany przez radę sołecką.

Mieszkańcy tłumnie przybyli na niedzielne nabożeństwo, po którym oddali się uczcie duchowej, wysłuchując świątecznego repertuaru wykonanego przez Orkiestrę Dętą z Dobrzenia Wielkiego oraz Chór Chłopięco – Męski Pueri Claromontani z Częstochowy.

Orkiestranci pod batutą dyrygenta zagrali kilkanaście znanych utworów, wśród których oprócz tradycyjnych polskich kolęd znalazły się światowe przeboje świąteczne.

Dobrzeńska orkiestra rozwija się dynamicznie, poszerza swe szeregi o nowe muzyczne talenty i ciągle wzbogaca swój repertuar. Słuchacze spontanicznie włączyli się do śpiewania znanych kolęd, Ksiądz proboszcz Zygmunt Jaworek i sołtys Beata Wolny inicjowali śpiewanie. Kto by pomyślał, że pani Beata oprócz licznych zalet posiada również piękny i czysty głos. I w dodatku nie ma tremy przed publicznym wokalnym wystąpieniem…

W drugiej części koncertu przed publicznością wystąpił Jasnogórski Chór Pueri Claromontani, śpiewając z podziałem na głosy najpiękniejsze polskie kolędy. Piękny był to śpiew, prawdziwie anielski, wysokie, czyste i dźwięczne głosy chórzystów niosły się echem po kościele. Trudno było się nie wzruszyć i nie zachwycić. Publiczność również miała swoje pięć minut. Siostra zakonna – dyrygent zwróciła się do widzów i pod jej dyktando, śledząc prowadzące po dźwiękach i rytmie dłonie, włączyła się całkiem zgrabnie w śpiew chórzystów, stosując się ściśle do dyrygenckich wskazówek.

Po występach od artystów popłynęły życzenia wszelkiej pomyślności w Nowym Roku oraz wielu bożych błogosławieństw.

Nikomu nie chciało się opuszczać świątyni i żegnać wykonawców nagrodzonych wielkimi brawami.

Sołtys Beata Wolny, dziękując artystom za wytęp oraz wrażenia, jakimi obdarowali słuchaczy, oznajmiła, że było to wyjątkowe kolędowanie.

– To było niesamowite przeżycie, przez chwilę poczułam się jak w niebie i jeśli właśnie tak jest w niebiosach, to pobiegnę tam już teraz, choćby boso. Dziękuję artystom i mieszkańcom, za to, że przyszli na wspólne kolędowanie i za to, że tak pięknie śpiewali – mówiła.

Ksiądz proboszcz również podziękował artystom za krzewienie katolickich wartości i artystyczny wyraz, który nadali pięknym polskim kolędom.

Leave a Reply