środa, 3 marca, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Impreza z honorami dla zasłużonych działaczy sportowych chróścickiej Victorii

SONY DSC

Impreza z honorami dla zasłużonych działaczy sportowych chróścickiej Victorii

W ostatnią sobotę października na stadionie Victorii Chróścice świętowano w licznym i znamienitym gronie otwarcie pawilonu szkoleniowego po rewitalizacji, która polegała na dobudowie niewielkiego hoteliku dla sportowców.

Z tej okazji zarząd Victorii Chróścice zorganizował liczne sportowe i oficjalne wydarzenia. Na stadionie zebrało się wielopokoleniowe grono sympatyków sportu i klubu. Zawodnicy od najmłodszych do najstarszych, trenerzy, rodzice i działacze sportowi, przybyli w strojach klubowych, aby reprezentować Victorię podczas sparingów i spotkań ligowych rozgrywających się tego dnia na płycie boiska. W wydarzeniu uczestniczył również wójt Piotr Szlapa, jego zastępca Piotr Jonek, sołtys Beata Wolny, honorowy członek zarządu Klemens Weber oraz prezes WZ LZS Gerard Halama i prezes OZPN Tomasz Grabowski.

Miłą niespodzianką była również wizyta gości z partnerskiego Wil w Szwajcarii, którzy przebywali akurat gościnnie na terenie gminy.

Punktem inauguracyjnym sportowej fety było symboliczne przecięcie wstęgi nowo wybudowanego hotelu, który będzie służył sportowcom przebywającym gościnnie w Chróścicach podczas różnych wydarzeń sportowych. Do czasu przecięcia wstęgi hotel został wyposażony przez sponsora – spółkę Prowod w podstawowe meble i urządzenie. Święto chróścickiego klubu było taż doskonałą okazją do wręczenia honorowych odznaczeń najbardziej aktywnym działaczom sportowym. Z ramienia OZPN odznaczenia wręczył prezes Tomasz Grabowski. Otrzymali je: Roman Marek, Roman Kupczyk, Ryszard Kociok, Bartosz Krzywda, Dawid Kamalski, Tomasz Borosz, Gerard Lisowski, Mateusz Glinda, Józef Borosz i Józef Gregulec.

Wojewódzki Związek Ludowych Zespołów Sportowych również wytypował do odznaczeń działaczy. Prezes Gerard Halama uhonorował za zasługi dla klubu: Artura Szenfeldera, Romana Szenfeldera, Pawła Młynka, Edwarda Gonsiora i Julię Konrad.

Po kilku krótkich przemowach zwierających m.in. słowa uznania i podziękowania dla odznaczonych działaczy, goście zostali zaproszeni na zwiedzanie urządzonych już pokoi i poczęstunek przygotowany przez gospodarza. Na boisku rozegrano kilka meczów, w piłkarskie szranki stanęła grupa Orlików przeciwko rodzicom, Młodziki z Victorii Chróścice przeciwko Soccer Colege z Łubnian. Mecz ligowy zagrali zawodnicy z LZS Victorii Chróścice z drużyną Śląsk Łubniany. W organizację wydarzenia włączyli się wolontariusze z Banku Pekao w ramach inicjatywy „Jesteśmy blisko”, której celem są kompleksowe i długofalowe działania służące społeczeństwu i środowisku. Bardzo udana sobota, ze sportową rywalizacją, wspólnym biesiadowaniem, integracją i honorami dla zasłużonych działaczy klubu Victoria.

Leave a Reply