niedziela, 5 lipca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

Jubileusz pożycia małżeńskiego godnie uczczony

SONY DSC

Jubileusz pożycia małżeńskiego godnie uczczonyac

4 czerwca w sali remizy strażackiej w Dobrzeniu Małym miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Kilkanaście par obchodzących 50. i 60. jubileusz pożycia małżeńskiego zostało zaproszonych do wspólnego uczczenia tej wyjątkowej rocznicy.

Uroczystość zorganizowana przy wielkim wkładzie pracy kierownik Urzędu Stanu Cywilnego – Izabeli Walos miała bardzo sympatyczny, ale i podniosły charakter. Jubilaci zasiedli przy pięknie udekorowanym stole nakrytym smakołykami i wysłuchali kilku słów przemowy kierownik USC oraz wójta Piotra Szlapy. Gospodarz gminy serdecznie podziękował parom za pozytywny przykład kultywowania śląskiej tradycji nieodzownie związanej z pielęgnowaniem wartości rodzinnych. Pogratulował wspólnie przeżytych lat i życzył kolejnych, przeżytych ze współmałżonkiem, pełnych codziennych radości i dumy z młodego pokolenia. Po przemowach gospodarz gminy wręczył jubileuszowym parom odznaczenia, listy gratulacyjne, kwiaty oraz spore upominkowe kosze. Z lampkami szampana wzniesionymi do toastu zaśpiewano gromkie Sto lat!. Nie obyło się bez łez wzruszenia, ocieranych ukradkiem przez honorowych gości, ale i wójta. Po części oficjalnej jubilatów poproszono o pozowanie do zdjęć grupowych i indywidualnych.

W dalszej części uroczystości goście zostali zaproszeni do obejrzenia pięknego programu artystycznego w wykonaniu grupy baletowej Arabesque, działającej przy dobrzeńskim Domu Kultury. Przed wyjątkowymi gośćmi wystąpili wyjątkowi artyści, prezentując najnowsze układy choreograficzne przygotowane przez opiekunkę grupy – Alicję Iwańską. Gracja, zwiewność, harmonia, piękno i niezwykła zręczność, tymi słowami można skwitować występ baletnic z Arabesque. Wielką radość sprawił jubilatom występ zespołu Wiktora Spisli, który wraz ze swoimi przyjaciółmi – muzykami zaprezentował ludowo – rozrywkowy program.

Po doznaniach artystycznych goście zasiedli do wspólnej kolacji, po której pełni wrażeń, zadowolenia i miłych wspomnień, wrócili do domów.

Najdłuższy staż małżeństwa, bo 60-lecie, uczcili: Maria i Alojzy Kokotowie.

50. rocznicę ślubu, czyli złote gody, obchodzili: Helena i Jerzy Baronowie, Agnieszka i Józef Czyrniowie, Barbara i Wilhelm Dudkowie, Jadwiga i Franciszek Grzonowie, Teresa i Aleksander Hussakowie, Helena i Zbigniew Kumorkowie, Krystyna i Stanisław Karleszkowie, Łucja i Gerard Piechotowie, Danuta i Stefan Widzowie oraz Maria i Gothard Wilczkowie.

Jubilatom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych, pięknych jubileuszy.

Dodaj komentarz