niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina PopielówKaniów

Kaniowski jeleń bohaterem kolejnego projektu w gminie Popielów

Gra terenowa, konkurs plastyczny, impreza edukacyjno-integracyjna z całym szeregiem warsztatów – między innymi takie atrakcje czekają młodych mieszkańców gminy Popielów. To zasługa projektu „Historia kaniowskiego jelenia na Stobrawskim Zielonym Szlaku”, który będzie realizowany na przełomie maja i czerwca w Kaniowie.

Projekt oparto na kaniowskiej legendzie „Jak Johana uratował jeleń”, a jego koszt wyniesie w sumie 59 514,72 zł. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano organizację gry terenowej na terenie Kaniowa oraz okolicznych lasów i łąk, której uczestnicy będą mieli do wykonania różnego rodzaju zadania nawiązujące do legendy o kaniowskim jeleniu; spotkania historycznego, które będzie okazją do poznania wybranych elementów historii Kaniowa w praktyczny i ciekawy sposób; wystawy zdjęć „Kaniów dawniej i dziś”; konkursu plastycznego dla dzieci, które będą miały za zadanie zilustrować kaniowską legendę.

Już w czerwcu Kaniów będzie też świadkiem wydarzenia edukacyjno-integracyjnego, podczas którego odbędzie się wiele ciekawych warsztatów nawiązujących do kaniowskiej legendy oraz dawnej i obecnej kultury sołectwa. Warto wziąć udział, bo uczestnicy będą mieli okazję m.in.:

  • własnoręcznie lepić z gliny i malować figurki na warsztatach ceramicznych z wykorzystaniem koła garncarskiego;
  • poznać różne materiały stosowane w rzemiośle wikliniarsko-plecionkarskim na warsztatach wikliniarskich;
  • postrzelać z łuku do balonów, owoców i wyznaczonych tarcz na warsztatach łuczniczych;
  • przygotować letnie dania na warsztatach kulinarnych;
  • stworzyć butony z wizerunkiem kaniowskiego jelenia na warsztatach artystycznych oraz ozdobne postacie zwierząt z wykorzystaniem szyszek i leśnych roślin na warsztatach plastycznych.

Zajęcia będą ogólnodostępne dla wszystkich zainteresowanych osób, a szczególnie mieszkańców obszaru LGD Stobrawski Zielony Szlak. Projekt pozwoli też Gminie na małe zakupy, które posłużą nie tylko do jego realizacji, ale przydadzą się podczas kolejnych wydarzeń. Planowany jest zakup namiotu, plastikowych ławek i stołów oraz antyram i sztalug.

Kaniowski jeleń bohaterem kolejnego projektu w gminie Popielów 4

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz