piątek, 28 lutego, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Łubniany

W Kolanowicach wybudują drogę i chodnik

Gmina Łubniany uzyskała dofinansowanie na budowę drogi gminnej – ulicę Dębową w miejscowości Kolanowice w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Przewidywany termin realizacji to kwiecień – listopad 2018 r.
Inwestycja obejmuje wykonanie jezdni o długości 299 mb. oraz chodnika o długości 99 mb.
W ramach zadania przebudowane zostanie również jedno skrzyżowanie z drogą powiatową nr 1728 ul. Powstańców Śląskich oraz utwardzony zostanie teren, gdzie powstanie zatoka autobusowa przy istniejącym przystanku autobusowym z wiatą przystankową. Wykonane zostanie także oświetlenie drogi i chodnika.
Dzięki budowie drogi ul. Dębowej oraz wybudowanego w ramach tej inwestycji chodnika poprawi się dostępność mieszkańców do komunikacji zbiorowej. Część drogi i chodnik po zachodniej stronie łączą się z ul. Brzozową, tworząc skrót pomiędzy ul. Brzozową i ul. Powstańców Śląskich, którym bezpiecznie można będzie przejść do centrum miejscowości, w którym to zlokalizowane są usługi dla mieszkańców oraz przystanek autobusowy.

3 komentarze

  • Piękna inwestycja dla osób w większości zameldowanych i w Opolu i płacących podatki w Opolu…Gmina bardzo dba o mieszkańców Opola inwestując w ulicę Dębową organizaując piękny zakatek dla kilku domów zlokalizowanych na ulicy Dębowej w Kolanowicach..a pozostałe drogi są dziurawe jak ser szwajcarski na to brak pieniędzy ! Idą wybory i mam nadzieję , że mieszkańcy Kolanowic podziękują aktualnemu samorządowi przy urnach !!!

  • Brawo ! Gmina ufundowała w Kolanowicach gdzie wszystkie drogi świecą dziurami bądź wogóle ich nie ma – ulicę Dębową gdzie jest zlokalizowanych kilka domów wybudowanych w ostatnich okolo 10 latach. Swoja droga ciekawe ilu z mieszkancow ul.Debowej jest zameldowanych w Kolanowicach i placi podatki idace na Gmine Łubniany ? Wydaje sie ,ze prawie nikt !?. Brawo władze gminy – mam nadzieje,ze mieszkancy Kolanowic odpowiednio ocenią te władze juz jesienia przy urnach wyborczych jesienią !

  • Generalnie Gmina funduje full wypas droge z oświetleniem dla kilku domów wybudowanych w ostatnich około 10 latach w Kolanowicach..a jak wszyscy mieszkańcy i przejeżdżający wiedzą drogi Kolanowickie świecą dziurami i lepiej wogóle po nich nie jeździć bo można straci zawieszenie…Swoją drogą ciekawe ilu mieszkańców ulicy Dębowej jest zameldowanych w Kolanowicach ? Rejestracje samochodów wskazują, że nikt lub prawie nikt !!!. Podatki również idą od nich do Opola więc gmina funduje piękny i drogi zakątek (około 1 mln. złotych) a reszta niech się wali i rozpada ! Brawo władze a mieszkańcy Kolanowic powinni o tym pamiętać jesienią przy urnach wyborczych w wyborach samorządowych.

Dodaj komentarz