niedziela, 19 maja, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Karłowice

Kolędowanie dla dziadka i babci

SONY DSC

Kolędowanie dla dziadka i babci

 19 stycznia w Karłowicach sal Domu Kultury wypełniła się po brzegi. Na krzesłach zasiedli rodzice, dziadkowie i babcie oraz zaproszeni goście.

Na scenie toczyła się artystyczna akcja, którą dowodził organista Robert Sochor. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół Lira, dzieci z przedszkola, uczniowie szkoły podstawowej w Karłowicach, akordeonowe trio z gminy Łubniany oraz miejscowa schola. Repertuar był bardzo urozmaicony. Oprócz kolęd, do śpiewu których włączała się aktywnie publiczność, artyści zaprezentowali krótkie scenki teatralne, skecze, utwory poetyckie, piosenki z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz życzenia okolicznościowe.

Dziadkowie i rodzice z dumą i uśmiechem na ustach podziwili występy swoich pociech. Wszyscy artyści występujący na scenie zostali obdarowani gromkimi brawami. Mali artyści zostali w nagrodę za swoją pracę obdarowani słodkościami.

W tyle sali, panie z koła gospodyń sprzedawały upieczone przez siebie ciasta, kawę i herbatę.

Organizatorem wydarzenia była rada sołecka, rada rodziców, szkoła podstawowa i przedszkole.

W rolę konferansjera wcielił się organista Robert Socha.

Obecny na wydarzeniu wicewójt Artur Kansy-Budzicz pochwalił inicjatywę, złożył mieszkańcom noworoczne życzenia w imieniu swoim i wójt Sybilli Stelmach.

Z wieści zasłyszanych w kuluarach dowiedzieliśmy się, że wkrótce wznowiony zostanie w Karłowicach cykl spotkań „Znani – nieznani”, zainicjowany przez sołtys Jolantę Bernacką.

Karłowicki Dom Kultury czeka niebawem remont, długo wyczekiwany przez mieszkańców. Po jego zakończeniu Dom Kultury w nowej odsłonie zatętni życiem kulturalnym, stwarzając dodatkowe możliwości organizowania nowych inicjatyw i przedsięwzięć kulturalno – rozrywkowych.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz