poniedziałek, 28 kwietnia, 2025
info@echogminopolskich.pl
SportŁubniany

Kolejne mistrzostwo PSP w Łubnianach

Szkoła podstawowa w Łubnianach gościła 4 marca cztery najlepsze drużyny chłopców, które w drodze eliminacji gminnych, powiatowych i półfinałów wojewódzkich awansowały do Finału Wojewódzkiego w Dwa Ognie. Drużyna z PSP Łubniany z rocznika 2009 i młodsi po raz drugi w tym roku szkolnym sięgnęła po medal mistrzostw województwa.

W rozegranym finale w dwa ognie chłopcy stanęli na najwyższym stopniu podium i zostali mistrzami województwa opolskiego! Następne miejsca zajęły kolejno drużyny z: PSP 5 Opole, PSP 20 Opole, PSSP 5 Krapkowice.

Po bardzo wyrównanych i emocjonujących meczach, w których nie brakowało zwrotów akcji i dramaturgii niczym w najlepszych dreszczowcach, o wyniku końcowym zadecydowały ostatnie sekundy ostatniego meczu.

Wyniki:
PSP 20 Opole – PSP Łubniany 14-15
PSP 5 Opole – PSSP 5 Krapkowice 19-12
PSP Łubniany – PSSP 5 Krapkowice 13-14
PSP 20 Opole – PSP 5 Opole 12-20
PSP 5 Opole – PSP Łubniany 14-15
PSSP 5 Krapkowice – PSP 20 Opole 14-15

Skład drużyny PSP Łubniany: Marco Polok, Maksymilian Romanowski, Dawid Sowa, Maksymilian Stręciok, Aleksander Kałuża, Aleksander Gędźba, Xavier Moczko, Piotr Duława, Kasjan Dzikowski.

info: Dariusz Palt/PSP Łubniany

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz