piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Popielów

Kolorowe Lato. Wakacyjne zajęcia z Centrum Kultury

 

Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji przygotowało ciekawą ofertę letnich zajęć. Już od pierwszych dni wakacji dzieci z gminy Popielów biorą udział w różnego rodzaju warsztatach, spotkaniach, grach i zabawach, zorganizowanych pod hasłem „Kolorowe Lato”.

Zajęcia podzielono na trzy główne, tygodniowe turnusy – „zielony” i „żółty” w SCKTiR w Popielowie oraz „pomarańczowy” w Domu Kultury w Karłowicach, które trwały w sumie od 26 czerwca do 13 lipca. W tym czasie dzieci uczestniczyły w rozmaitych warsztatach i spotkaniach, np. plastycznych, rękodzielniczych, ekologicznych, przyrodniczych, muzycznych, filmowych, sportowych i rekreacyjnych. Odbyła się także wycieczka do Grodu Rycerskiego w Byczynie, podczas której dzieci poznały średniowieczne zwyczaje, różne rodzaje broni i zajęcia, m.in.: strzelanie z łuku czy pisanie gęsim piórem.

Dzieci, którym nie udało się skorzystać z tej oferty, nie muszą się jednak niczym martwić. Centrum Kultury zaplanowało jeszcze kilka wakacyjnych spotkań w świetlicach wiejskich:

  • 19, 20 i 26 lipca w Kaniowie,
  • 17 i 24 lipca w Rybnej,
  • 27 lipca w Stobrawie,
  • 18 i 25 lipca w Starych Siołkowicach.

Zajęcia będą bezpłatne, a przede wszystkim rozwijające i bardzo ciekawe.

Kolejną interesującą propozycję SCKTiR przewidziało na sierpień – wycieczkę do niedawno powstałego Centrum nauki i zabawy „Bajka Pana Kleksa” w Katowicach. Na dzieci czeka tam ogrom zagadek, łamigłówek i eksperymentów, „Akademia Pana Kleksa” opowiedziana w nowy, współczesny sposób, ciekawe warsztaty i mnóstwo zabawy. Koszt udziału w wycieczce to 120 zł, a więcej informacji można znaleźć w sekretariacie Centrum Kultury (nr tel: 77 469 21 93), gdzie prowadzone są również zapisy.

<

p align=”left”>Kolorowe Lato. Wakacyjne zajęcia z Centrum Kultury 13

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz