czwartek, 8 czerwca, 2023
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Liczba zakażeń SARS-CoV-2 wzrosła do 4413; zmarło kolejnych dziewięć osób. Na Opolszczyźnie jeden nowy przypadek

Ministerstwo Zdrowia podało, że liczba osób zakażonych w Polsce koronawirusem wzrosła do 4413 po tym, jak potwierdzono 212 nowych przypadków zakażenia. Zmarło kolejnych dziewięć osób. Na Opolszczyźnie odnotowano jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem. Łącznie w województwie opolskim potwierdzono do tej pory 101 zachorowań na COVID-19. Odnotowano także drugi zgon spowodowany koronawirusem.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 98 osób z woj. mazowieckiego, 42 osób z woj. wielkopolskiego, 14 osób z woj. łódzkiego, 12 osób z woj. podlaskiego, 11 osób z woj. dolnośląskiego, 8 osób z woj. małopolskiego, 7 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. zachodniopomorskiego, 4 osób z woj. podkarpackiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. lubuskiego; 1 osoby z woj. lubelskiego, 1 osoby z woj. opolskiego.

– Nowy przypadek zakażenia koronawirusem w woj. opolskim to mężczyzna w sile wieku z powiatu oleskiego. Jego stan jest dobry, niewymagający hospitalizacji. Obecnie przebywa w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci kolejnej osoby, zakażonej koronawirusem w regionie. Zmarła 87-letnia kobieta, która była hospitalizowana w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu  – informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Wojewody Opolskiego.

W całym kraju zmarło kolejnych dziewięć osób zakażonych koronawirusem. Są to: 88-letni mężczyzna hospitalizowany w Puławach, 80-letni mężczyzna hospitalizowany w Raciborzu, 82-letnia kobieta hospitalizowana w Częstochowie, 70-letni mężczyzna i 74-letnia kobieta hospitalizowani w Bolesławcu, 65-letni mężczyzna i 97-letnia kobieta hospitalizowani w Warszawie, 68-letni mężczyzna z DPS w Niedabylu oraz wspomniana 87-letnia kobieta hospitalizowana w Kędzierzynie-Koźlu. Wszyscy mieli choroby współistniejące.

Obecny bilans (poniedziałek 6/04 na godz. 17:40) zakażeń koronawirusem to 4413 osoby. Zanotowano już 107 wypadków śmierci z powodu zakażenia. Dotychczas na terenie województwa opolskiego odnotowano 2 przypadki zgonów z powodu zakażenia SARS-CoV-2.

Leave a Reply