piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
KarłowiceSport

LKS POLONIA KARŁOWICE- najlepsza drużyna w województwie!

LKS POLONIA KARŁOWICE - najlepsza drużyna w województwie!

Polonia Karłowice zajmuje 8. miejsce w Polsce wśród drużyn na poziome A klasy !

Występuje w grupie Opole II. Do rundy wiosennej przystępuje z przewagą dwóch punktów nad wiceliderem (LZS Ligota Turawska) i sześciu nad trzecim zespołem (Rudatom Kępa). Jesienią kłopot sprawił jej tylko wicelider, z którym zremisowała na wyjeździe 1:1. W pozostałych wygrywała bardzo pewnie w tym na boisku ówczesnego lidera Rudatomu Kępa aż 8:1. Dzięki wynikom od 3:0 do 11:0 jej bilans bramkowy wynosi 77-11.

Obecnie, po 2 rozegranych kolejkach rundy rewanżowej wynik wygląda jeszcze lepiej, gdyż drużyna wygrała oba mecze 5:0 z KS Szczedrzyk oraz 7:0 z LZS Kup (bramki: Żegalski Szymon 2, Pawlik Krzysztof 2, Wróbel Adam 1, Kelmer Adam 1, Mazepa Bartosz), umacniając się na pozycji lidera grypy II, mając na koncie 43 punkty na 45 możliwych i bilans bramkowy 89:11 !!!

Drużyna składa się w większości z wychowanków klubu, jednak została wzmocniona kilkoma zawodnikami z Brzegu. Trenerem drużyny jest od 5 lat (z roczną przerwą w sezonie 2017/18) Tomasz Rabanda, niegdyś bardzo dobrego zawodnika i napastnika, między innym takich klubów jak Odra Opole czy Stal Brzeg. Warto dodać, że drużyna, grając jeszcze w klasie B w sezonie 2014/15 ustanowiła nowy rekord, jeśli chodzi o najwyższe zwycięstwo w swojej historii, wygrywając 26:0. Celem drużyny w tym sezonie jest historyczny awans do ligi okręgowej oraz odzyskanie Pucharu Polski na szczeblu terytorialnym zdobytego przed dwoma laty. – 21.04.2019 Polonia zmierzy się w ½ finału z LZS Wrzoski.

Klub funkcjonuje od 1954 roku, a od kilku lat prowadzi coroczny nabór do szkółki piłkarskiej dla najmłodszych. Prezesem klubu od 2014 roku jest Wojciech Piskorski, który przejął dowodzenie drużyną w B klasie, kiedy ta była praktycznie w rozsypce. Intensywna praca i zaangażowanie całego zarządu oraz członków drużyny zaowocowały niemal natychmiast. Polonia awansowała do A klasy, w której gra do dziś.

Na zdjęciu grupowym: od lewej górny rząd – Rabanda Jakub,Strząbała Robert, Tyszkiewicz Jacek, Mazepa Bartosz, Wróbel Adam, Matkowski Aleksander, Żegalski Szymon, Waląg Łukasz, Zuzek Mariusz,

od lewej dolny rząd – Matkowski Piotr, Wierzba Grzegorz, Pawlik Krzysztof, Kelmer Adam, Dziedzic Dawid, Bodnik Patryk, Żymańczyk Paweł, Kluczycki Paweł,Rabanda Tomasz – trener, Resiak Stanisław wiceprezes.

Do drużyny należą również nieobecni na zdjęciu: Chaszczewski Wojciech, Rawski Paweł, Kelmer Paweł i Świącik Adam.

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz