niedziela, 29 marca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Lubienia

Lubienia muzycznie i na sportowo pożegnała wakacje

Lubienia muzycznie i na sportowo pożegnała wakacje

17 sierpnia w Lubieni odbył się doroczny festyn rodzinny, będący, można powiedzieć, podsumowaniem wakacyjnego sezonu,. Organizatorem imprezy jest Rada Sołecka z sołtyską Jolantą Stokłosą na czele.

Aktywni mieszkańcy kilka dni wcześniej przygotowywali się do sołeckiego wydarzenia, porządkowali plac rekreacyjny przy budynku świetlicy wiejskiej, ustawiali ławy i stoły, panie piekły ciasta, radne pakowały fanty. A tych w tym roku było nadspodziewanie dużo, bo aż 141! W tym 10 fantów to wartościowe nagrody główne, które wzięły udział w specjalnym losowaniu. Prezenty dostarczyli mieszkańcy Lubieni i lokalne firmy. Na brak sponsorów sołectwo narzekać nie może, zawsze świetnie dopisują, wspierając różne sołeckie przedsięwzięcia.

Organizator przewidział mnóstwo atrakcji dla najmłodszych, młodzieży i dorosłych. Na boisku rozegrano turnieje piłki siatkowej w kategorii kobiet i mężczyzn. W turnieju gościnnie wzięła udział drużyna ze Stobrawy. W szranki stanęły również drużyny, przeciągając linę. Najmłodszymi mieszkańcami Lubieni zajęli się animatorzy z firmy Seledynek, a wieczorem do tańca podczas zabawy przygrywał zespół Stars z Niemodlina.

Dzieciaki oprócz sportowych rozrywek miały okazję pobawić się na darmowej dmuchanej zjeżdżalni i zakosztować słodkich przekąsek, których w ofercie gastronomicznej nie brakowało. Stoisko ze swoim rękodziełem wystawiła żona tutejszego pastora, malowane ręcznie koszulki, kubki, kartki okolicznościowe cieszyły się sporym zainteresowaniem. Niespodziankę dla dzieciaków sprawiła Komenda Miejska Policji, obdarowując je materiałami plastycznymi, książeczkami i planami lekcji. Rozdał je sympatyczny Policuś – maskotka opolskiej policji.

O zaplecze gastronomiczne zadbała Restauracja Popielanka.

Na scenie przed publicznością wystąpiły pary taneczne ze Starych Siołkowic, mażoretki oraz Ania Bola z występem wokalnym.

Pogoda dopisała, frekwencja również. Dorośli mieszkańcy Lubieni i okolic bawili się przy muzyce do późnych godzin nocnych.

Dodaj komentarz