poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
WiadomościGaleria zdjęćGmina ŁubnianyŁubniany

Łubniany – tradycja przeplotła się z nowoczesnością

W sobotę 30 kwietnia na parkingu przed Łubniańskim Ośrodkiem Kultury stanęły foodtrucki, czyli samochody-restauracje oferujące jedzenie na wynos. Wszystko to z okazji I Śląskiego Festiwalu Foodtrucków. Nie zabrakło też takich atrakcji jak występy artystyczne i animacje dla dzieci.

Do Łubnian przyjechało pięć foodtrucków z całego Śląska: hasztag KAWA, Pracownia Smaków z Jełowej, Dobra Fryta z Wrocławia, Alina’s burger&more z Nysy oraz Klapsznita Foodtruck z Tarnowskich Gór, a napoje zapewniła restauracja Jay Jay’s z Łubnian. Organizatorem wydarzenia był Łubniański Ośrodek Kultury wraz z Gminą Łubniany, Pracownią Smaków i KGW „Dziouchy z klasą”.

– Pomysł na festiwal zrodził się z powiedzenia „przez żołądek do serca”. Foodtrucki w wielu miastach przyciągają mnóstwo osób, więc organizując tę imprezę liczyłem na to samo i nie zawiodłem się. Dzisiejsze wydarzenie to połączenie śląskiej tradycji z nowoczesnością; nasze babcie nie wiedzą, co to foodtrucki, ale jeśli powie im się, że można tam kupić klapsznitę z krupniokiem, to szybko zorientują się o co w nich chodzi – mówi Tomasz Siniew, dyrektor Łubniańskiego Ośrodka Kultury.

Więcej w kolejnym wydaniu Echa Gmin Opolskich.

Julia Thoms

Leave a Reply