czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Dobrzeń WielkiGmina Dobrzeń Wielki

Magiczny świat cyrku

Końcem maja na hali sportowej w Dobrzeńskim Zespole Szkół już po raz dziesiąty odbył się dwudniowy Ogólnopolski Festiwal Magia Cyrku.

Organizatorami tego cyklicznego wydarzenia jest Grażyna Chmielowicz – trenerka i opiekunka sekcji cyrkowej Cudaki, Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Gminny Ośrodek Kultury w Dobrzeniu Wielkim.

Hala sportowa w majowy weekend przeistoczyła się w arenę cyrkową. Za sceną akrobaci, żonglerze, tancerze i iluzjoniści przygotowywali się występów. Młodzi artyści cyrkowi – amatorzy zjechali do Dobrzenia z różnych stron Polski, z Piotrkowa Trybunalskiego, Wrocławia, Zakopanego, Kielc, Leszna, Opola i Murowa. Dobrzeń gościł około 200. cyrkowców. Oczywiście w Festiwalu uczestniczyli również jego gospodarze – dobrzeńskie Cudaki, dając popis brawurowej jazdy na monocyklach. Słowa brawura, gracja, wdzięk, artyzm – oddają atmosferę Festiwalu.

Festiwal rozpoczął się miłym akcentem, na scenę wjechał tort jubileuszowy, który rozdzielono wśród jego uczestników. Konferansjerkę prowadził Krzysztof Riewold – jeden z laureatów programu Mam Talent i wychowanek Grażyny Chmielowicz oraz Adam Banach, również członek zespołu Cudaki.

Pierwszy, sobotni dzień Festiwalu upłynął w atmosferze artystycznej rywalizacji. Wszystkie grupy i indywidualni wykonawcy starali się zaprezentować na scenie maksimum swoich umiejętności. Publiczność biła brawa i kibicowała artystom. Konkurs trwał około czterech godzin.

W niedzielę na scenie zaprezentowały się zwycięskie zespoły i indywidualni wykonawcy. Publiczność w napięciu czekała na ogłoszenie oficjalnych wyników. Wiadomo było jedynie, że artyści występujący na scenie zakwalifikowali się do wielkiego finału. Jury nie miało wątpliwości, Tegoroczne Grand Prix zdobyło trio z Piotrkowa Trybunalskiego z grupy Fabryka Cudów.

Wśród laureatów znaleźli się również gospodarze, grupa cyrkowa Cudaki, otrzymując wyróżnienia za brawurową jazdę na monocyklach w występie grupowym i indywidualnym.

Wielkie kosze słodyczy oraz medale, puchary i odznaczenia trafiły do 15. wykonawców – grup i artystów występujących solo. Sponsorami nagród były prywatne firmy oraz Starostwo Powiatowe w Opolu.

Festiwal dobiegł końca późnym niedzielnym popołudniem.

Leave a Reply