piątek, 26 lutego, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Chróścice

Mało wyjazdów, ale dużo pracy społecznej

Mało wyjazdów, ale dużo pracy społecznej

Strażacy z jednostki OSP w Chróścicach podsumowali swoją roczną działalność.

W walnym zebraniu uczestniczył wójt Henryk Wróbel, opiekun z ramienia Komendy Miejskiej- Sławomir Wasikowski, nowy gminny prezes – Rafał Kołodziej, komendant gminny Józef Świerc, radna Małgorzata Długosz oraz sołtys Beata Wolny.

Sprawozdanie z działalności jednostki za rok 2017 przeczytał sekretarz Zarządu – Beniamin Kokot.

Do braci strażackiej należy 76. druhów, w tym 13 kobiet. Z szeregów OSP w roku ubiegłym dobrowolnie wystąpiło dwóch członków, natomiast doszło czterech.

Jednostka posiada Kobiecą Drużynę Pożarniczą, MDP chłopców oraz MDP dziewcząt.

Drużyny dobrze się spisały na gminnych zawodach pożarniczych, zdobywając: Oldboje miejsce I i II, Seniorzy miejsce III, HDP miejsce II, Kobiety również miejsce II, HDP dziewczęta i HDP chłopcy miejsce I oraz MDP dziewczęta także miejsce I.

Do akcji strażacy wyjeżdżali 11 razy, w tym 4 razy gasili pożary i 7 razy uczestniczyli w likwidacji miejscowych zagrożeń. Można zatem uznać, że rok 2017 należał do tych bardziej spokojnych.

Pomimo małej ilości wyjazdów strażacy bardzo aktywnie spędzili ubiegły rok. Angażowali się w liczne prace społeczno – porządkowe i organizacyjne. Druhowie wyremontowali plac manewrowy przy budynku OSP, kładąc nową kostkę brukową, wykonali prace porządkowe przy dawnej świniarni w Chróścicach na ul. Babilas (teren przekazany został jednostce przez dobrzeński Urząd Gminy i będzie służył jako miejsce ćwiczeń) oraz zamontowali ławki na terenie rekreacyjnym, który druhowie sami utworzyli. W finansowaniu przedsięwzięć pomogli darczyńcy, lokalni sponsorzy oraz mieszkańcy sołectwa, którzy hojnie wrzucali datki do skarbonki podczas wodzenia niedźwiedzia.

Zakątek rekreacyjny nad Odrą ma służyć całej lokalnej społeczności.

W roku 2017 chróścika OSP obchodziła 120-lecie swojego istnienia. Druhowie z tej okazji przygotowali uroczystość, oprócz tego, jak co roku, strażacy zorganizowali letni festyn rodzinny dla mieszkańców sołectwa.

Wszystkie prace społeczne zostały udokumentowane i pokazane na zebraniu w formie prezentacji multimedialnej.

Po przedstawieniu sprawozdań i wyrażeniu pozytywnej opinii komisji rewizyjnej, druhowie jednogłośnie udzielili Zarządowi absolutorium.

Po części oficjalnej i krótkich przemowach zaproszonych gości, prezes Krystian Kupczyk zaprosił obecnych do poczęstunku przygotowanego przez druhny.

Leave a Reply