sobota, 8 sierpnia, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Gmina Dobrzeń Wielki

Matury w dobrzeńskim liceum zagrożone?

Matury w dobrzeńskim liceum zagrożone?

Możliwe, ale nie pewne. Na jutro, tj. 25 kwietnia zwołana została klasyfikacyjna rada pedagogiczna, na której, być może, zostaną sklasyfikowani maturzyści. Przypomnijmy, że w ZS w Dobrzeniu trwa akcja strajkowa nauczycieli. Jednak nie wszyscy do niej przystąpili. 20. nauczycieli nie podjęło strajku, jest więc szansa, że jutro zbierze się niezbędne quorum, czyli 27. nauczycieli, którzy sklasyfikują uczniów, mających w maju przystąpić do matury.

O tym, czy radę klasyfikacyjną udało się przeprowadzić, będziemy informować na bieżąco.

Przypomnijmy, że w gminie Dobrzeń Wielki do akcji strajkowej, która rozpoczęła się 8 kwietnia, przystąpiły wszystkie placówki oświatowe (co nie oznacza, że włączyli się w nią wszyscy nauczyciele), szkoła i przedszkola. Po świętach sytuacja się jednak zmieniła. Od strajku odstąpiło przedszkole w Chróścicach oraz przedszkole w Dobrzeniu Wielkim. W tych placówkach zajęcia przedszkolne wróciły do normy. Przedszkole w Kup od strajku nie odstąpiło, jedna zapewnia opiekę dzieciom, których rodzice nie mogą jej zapewnić w ciągu dnia, z uwagi na pracę zawodową.

Pozostałe placówki również kontynuują strajk, jednak organizują opiekę świetlicową dla uczniów, którzy jej potrzebują.

W gminie Popielów bez zmian. Wszystkie placówki oświatowe pracują w normalnym trybie, żadna nie włączyła się w akcję strajkową, mimo że większość nauczycieli strajk popiera.

Dodaj komentarz