niedziela, 5 lipca, 2020
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
SportŁubniany

Mistrzostwo powiatu dla młodych siatkarzy z PSP Łubniany

Kolejny bardzo dobry występ zanotowali na swoim koncie uczniowie z PSP w Łubnianach. W ramach Igrzysk Dzieci drużyny chłopców i dziewcząt rozegrały 3 marca w Komprachcicach Mistrzostwa Powiatu w mini piłce siatkowej.

Chłopcy z rocznika 2007 i młodsi bez straty seta zdobyli pierwsze miejsce i awansowali do półfinału wojewódzkiego. W fazie grupowej pokonali drużynę z SP 3 Ozimek oraz PSP Budkowice, w półfinale wygrali z SP 1 Niemodlin. Finał to powtórka pierwszego meczu, czyli ponowne zwycięstwo 2:0 z drużyną z Ozimka. Najlepszym zawodnikiem mistrzostw (MVP) został Oliwier Sowa.

Drużyna z Łubnian zagrała w składzie: Olivier Sowa, Maksymilian Sowa, Jakub Syma, Paweł Rogowski, Florian Gwóźdź, Maciej Grala, Łukasz Nikisz, Oliver Matyschok, Michał Piwowar, Marco Polok oraz Paweł Langos (pk).

Na trzecim miejscu natomiast uplasowała się drużyna dziewcząt, która zakończyła mistrzostwa z dwoma zwycięstwami oraz dwa razy musiała uznać wyższość swoich rywalek.

Skład drużyny dziewcząt: Kinga Szeląg, Emilia Orzechowska, Paulina Bartosz, Paulina Buhl, Daria Jagosz, Maja Kępa-Danek, Weronika Szędzielorz, Liliana Koziol i Wiktoria Sowa.

W mistrzostwach rywalizowało 7 zespołów w kategorii chłopców oraz 6 w kategorii dziewcząt.

<

p align=”left”>info: Dariusz Palt/PSP Łubniany

Dodaj komentarz