czwartek, 30 czerwca, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Nowe Siołkowice

Można się kąpać bez obaw

Można się kąpać bez obaw

W ubiegłym tygodniu na kąpielisku w Nowych Siołkowicach wbita została czerwona flaga oznaczająca zakaz kąpieli. W akwenie wodnym zakwitły sinice. Ponoć. Wędkarze twierdzą, że były to zwykłe glony włókniste, nie sinice. Przyczyną pojawienia się glonów mogły być ulewne i dość gwałtowne deszcze oraz wiejący wiatr. Jednak ostrożności nigdy za wiele, jeśli w grę wchodzi zdrowie korzystających z kąpieli ludzi, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Dlatego czujni ratownicy szybko zareagowali zakazując kąpieli.  Sanepid pobrał próbkę wody, która została poddana badaniom.

27 lipca do Urzędu Gminy trafiły wyniki z przeprowadzonego badania. Woda jest czysta, nie ma w niej sinic, a jej jakość jak najbardziej odpowiada przyjętym wymaganiom. Po południu nad wodą załopotała biała flaga oznaczająca, że kąpiel jest dozwolona i zupełnie bezpieczna.

Wszystko wróciło do normy i po krótkiej przerwie mieszkańcy ponownie mogą korzystać z kąpieliska. W przyszłym tygodniu wznowiona zostanie również nauka pływania dla dzieci.

Zawieszone zajęcia zostaną odrobione.

 

Leave a Reply