poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
WiadomościCiekawostki

Na Opolszczyźnie 299 osób zakażonych, 23 ozdrowieńców. W całym kraju już 2 239 zakażeń

W swoim codziennym raporcie dotyczącym sytuacji epidemicznej służby wojewody opolskiego informują, że aktualnie na Opolszczyźnie jest już 299 osób z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem oraz podają najnowsze statystyki dotyczące zakażeń. Do 23 wzrosła liczba osób, które zakończyły leczenie na koronawirusa.

Na Opolszczyźnie 2 nowe przypadki zakażenia koronawirusem oraz kolejny zgon.

– To dwóch mężczyzn. Mieszkaniec powiatu opolskiego w wieku średnim. Stan dobry, hospitalizowany w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Transmisja lokalna. Zakażonym jest także mężczyzna z powiatu strzeleckiego w wieku senioralnym. Jego stan jest dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna. Niestety, z przykrością informujemy o zgodnie 90-letniej kobiety, która była hospitalizowana w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu – informuje Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Wojewody Opolskiego.

3 kolejnych ozdrowieńców! To kobiety w wieku senioralnym, kolejno z pow.: oleskiego, opolskiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Dwie pierwsze były hospitalizowane w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu, natomiast mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego przebywała w izolacji domowej.

Obecny bilans (wtorek 21/04 na godz. 17:30) zakażeń koronawirusem na Opolszczyźnie to 299 osób. Zanotowano już 15 wypadków śmierci z powodu zakażenia.

Na Opolszczyźnie 299 osób zakażonych, 23 ozdrowieńców. W całym kraju już 2 239 zakażeń 5

Raport dla Opolszczyzny:

1. Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem/stwierdzeniem zakażenia nowym koronawirusem wynosi 95 os.. Łącznie od początku epidemii – 364 os.,

2. Liczba osób chorych/potwierdzonych zakażeń koronawirusem ogółem od początku epidemii wynosi 299 os.,

Liczba osób AKTUALNIE ZAKAŻONYCH – CHORYCH – 261 os. (od ogólnej liczby zakażonych odejmujemy osoby zmarłe i ozdrowieńców).

3. Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie (zgodnie z decyzją PPIS oraz obowiązkiem kwarantanny „granicznej”) łącznie od początku epidemii wynosi 15 794 os.,

4. Liczba osób w województwie opolskim poddanych kwarantannie wyłącznie decyzją PPIS od początku epidemii – 3 293 os.,

5. Liczba osób w województwie opolskim pod czynnym nadzorem organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej obecnie wynosi 184 os..

Informacja, że ktoś jest hospitalizowany to wiadomość, że przebywa w szpitalu. Niekoniecznie oznacza to, że jest nosicielem koronawirusa, albo że jest chory na COVID-19. Niektóre osoby mają objawy chorobowe, ale jest to np. grypa. Dopiero po wykonaniu testu wiadomo, czy mamy do czynienia z zakażeniem koronawirusem.

Informacja, że ktoś jest objęty kwarantanną dotyczy osób zdrowych, które miały bliski kontakt z osobami zakażonymi lub podejrzanymi o zakażenie koronawirusem. Osoba nią objęta przebywa w swoim mieszkaniu przez dwa tygodnie — liczone od dnia ostatniego kontaktu z zakażonym lub od dnia powrotu z regionu ryzyka. Nie wolno jej wychodzić, nawet z psem na spacer, do sklepu czy do lekarza. To kwestia odpowiedzialności, bo może być nosicielem koronawirusa i zakażać, choć sama nie ma objawów. Nikomu nie wolno takiej osoby odwiedzać.

Informacja, że ktoś jest objęty nadzorem epidemiologicznym oznacza, że nie miał bezpośredniego kontaktu z nosicielem lub chorym, ale na wszelki wypadek sprawdza się stan zdrowia tej osoby. Chodzi np. o pracę w jednym budynku, w którym przebywał nosiciel koronawirusa. Nadzór epidemiologiczny trwa 14 dni. Odbywa się w porozumieniu z pracownikami inspekcji sanitarnej po wywiadzie epidemiologicznym. Należy przejść na pracę zdalną w domu, zawiesić życie towarzyskie, ograniczyć do minimum wyjścia. Dwa razy dziennie mierzyć sobie temperaturę, kontrolować swój stan zdrowia. 

W całym kraju od początku epidemii zanotowano już 2 239 zakażeń

Dziś popołudniu resort zdrowia opublikował kolejny raport o stanie zagrożenia epidemicznego. Po tym, jak potwierdzono 119 (razem dziś 263) nowych przypadków, liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 9856 osób. W ciągu ostatnich kilku godzin zmarło 16 pacjentów. Od początku wybuchu epidemii w Polsce śmierć spowodowaną COVID-19 poniosło 401 osób.

– Mamy 147 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (29), małopolskiego (23), dolnośląskiego (19), łódzkiego (13), wielkopolskiego (13), świętokrzyskiego (8), kujawsko-pomorskiego (5), podkarpackiego (4), opolskiego (2), podlaskiego (1), śląskiego (1), lubuskiego (1) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie resort podał informację o śmierci 16 osób zakażonych koronawirusem: 79–letni mężczyzna i 65–letni mężczyzna Racibórz, 71–letnia kobieta, 80–letnia kobieta, 65–letnia kobieta, 81–letnia kobieta, 83–letni mężczyzna, 74–letni mężczyzna i 64–letni mężczyzna Radom, 87–letnia kobieta, 85–letnia kobieta i 75–letnia kobieta Warszawa, 69–letni mężczyzna, 88–letni mężczyzna i 35–letni mężczyzna Poznań, 90–letnia kobieta Kędzierzyn-Koźle. Większość osób miała choroby współistniejące.

Obecny bilans (wtorek 21/04 na godz. 17:30) zakażeń koronawirusem to 9856 osób. Zanotowano już 401 wypadków śmierci z powodu zakażenia.

Leave a Reply