piątek, 21 czerwca, 2024
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Czarnowąsy

Niezwykły koncert kolęd z okazji Dnia Babci i Dziadka

Niezwykły koncert kolęd z okazji Dnia Babci i Dziadka

Koncert Noworoczny, który odbył się w zabytkowym Kościele św. Anny w Opolu-Czarnowąsach, został zorganizowany przez radę dzielnicy Wróblin z inicjatywy Joanny Sowy.

W niepowtarzalnej atmosferze dźwięków kolęd i pastorałek Babcie i Dziadkowie mogli spędzić miłe chwile w dniu ich święta. Koncert rozpoczęły dzieci, które w krótkim programie artystycznym przypomniały tradycję kolędowania.

Unikatowość miejsca, w którym odbył się koncert, została podkreślona niepowtarzalną atmosferą, świątynia była wypełniona słuchaczami po brzegi. Specjalnie zaproszony na tę okazję zespół wokalno- instrumentalny z parafii św. Antoniego w Luboszycach wykonał w niekonwencjonalny sposób pastorałki, tradycyjne kolędy oraz inne utwory oddające świąteczny klimat. Trwający ponad godzinę koncert utrzymany w niepowtarzalnych, oryginalnych aranżacjach spotkał się z wielkim aplauzem – w czasie koncertu zainicjowano wspólne śpiewanie, bardzo chętnie podjęte przez publiczność. Poza wykonaniami wokalnymi z towarzyszącymi instrumentami można było również usłyszeć piękne brzmienia utworów a capella. Występ został nagrodzony owacjami na stojąco. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był zespół wokalno – instrumentalny z Luboszyc, który wywodzi się z parafialnej scholi siostry Marietty ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Chociaż członkowie zespołu (14 talentów) mieszkają w różnych miejscowościach ( Kępa, Biadacz i Luboszyce), połączyła ich pasja muzyczna. W i    ch bogatym repertuarze znajdują się nie tylko pieśni religijne. Współpracują również z wybitnymi opolskimi muzykami takimi jak Basia Beuth, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów, Ewa Krawiec, wokalistka Opolskiego Studia Piosenki, Dalibor Drčelić, basista i aranżer, Paweł Kaliciński, gitarzysta, nauczyciel szkoły muzycznej w Opolu, Krzysztof Oszańca, basista z wieloletnim doświadczeniem. Obecnie zespół pracuje nad repertuarem muzyczno – wokalnym na Triduum Paschalne i Rezurekcje. Miłośnicy dobrej muzyki będą mogli wysłuchać zespołu podczas Świąt Wielkanocnych w kościele parafialnym pw. św. Antoniego w Luboszycach.

 

Echo Gmin Opolskich

Dodaj komentarz