poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
WiadomościCiekawostki

Nowe przypadki koronawirusa na Opolszczyźnie. W kraju już 8379 zakażonych

Dziś popołudniu resort zdrowia opublikował kolejny raport o stanie zagrożenia epidemicznego. Po tym, jak potwierdzono 165 (razem dziś już 461) nowych przypadków, liczba osób zakażonych koronawirusem wzrosła do 8379 osób. W ciągu ostatnich kilku godzin zmarło 14 pacjentów. Od początku wybuchu epidemii w Polsce śmierć spowodowaną COVID-19 poniosły 332 osoby. Szesnaście nowych przypadków zakażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. Łącznie w naszym regionie zakażonych jest już 256 osób. Dwie osoby zmarły z powodu COVID-19.

– Mamy 165 nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego (37), dolnośląskiego (31), łódzkiego (17), śląskiego (16), opolskiego (16), wielkopolskiego (14), świętokrzyskiego (13), małopolskiego (11), podlaskiego (3), lubelskiego (3), warmińsko-mazurskiego (2), zachodniopomorskiego (2) – informuje Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie resort podał informację o śmierci 12 osób zakażonych koronawirusem: 91–letnia kobieta Kraków; 65–letni mężczyzna i 71–letnia kobieta Poznań; 68–letni mężczyzna Legnica; 88–letnia kobieta Bolesławiec; 98–letnia kobieta Ozimek; 86–letni mężczyzna Kędzierzyn-Koźle; 92–letnia kobieta, 87–letni mężczyzna i 92–letnia kobieta Częstochowa; 83–letnia kobieta Kozienice; 86–letnia kobieta i 82–letnia kobieta Warszawa; 69–letni mężczyzna Nowe Miasto nad Pilicą. Większość osób miała choroby współistniejące.

Obecny bilans (piątek 17/04 na godz. 17:30) zakażeń koronawirusem to 8379 osób. Zanotowano już 332 wypadków śmierci z powodu zakażenia.

16 nowych zakażeń na Opolszczyźnie

– Na 16 potwierdzonych przypadków koronawirusa składa się 11 z powiatu oleskiego oraz 5 z powiatu opolskiego. 10 przypadków z powiatu oleskiego to osoby przebywające w DPS Kościeliska. Tylko jedna z 10 osób jest w sile wieku, reszta to osoby w wieku senioralnym. Łącznie 8 kobiet oraz 2 mężczyzn. Stan wszystkich jest dobry, aktualnie niewymagający hospitalizacji. Transmisja lokalna. Jedenasty mieszkaniec z powiatu oleskiego, zakażony koronawirusem to kobieta w sile wieku, nie powiązana z tą DPS-em. Kobieta została poddana hospitalizacji na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Stan dobry – informuje o zakażeniach z powiatu oleskiego Martyna Kolemba-Gaschka, rzecznik prasowy Wojewody Opolskiego. – Koronawirus potwierdzono również u 5 mieszkańców powiatu opolskiego. To 3 kobiety w wieku senioralnym, mężczyzna w starszym wieku oraz mężczyzna w sile wieku. Dwoje z nich obecnie przebywa w szpitalu w Ozimku, jedna w ZOL w Ozimku oraz jedna – niepowiązana z ww. placówkami w Ozimku, przebywa w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Jej stan – podobnie jak w przypadku dwójki hospitalizowanej w Ozimku i pacjenta z ZOL Ozimek, jest dobry – dodaje.

Powodem zakażenia była transmisja lokalna, dowiadujemy się z komunikatu. Rzecznik wojewody opolskiego informuje również o dwóch kolejnych zgonach z powodu COVID-19. W szpitalu w Ozimku zmarła kobieta w wieku 98 lat. W szpitalu jednoimiennym zmarł natomiast mężczyzna w wieku 86 lat. Oboje zmarli byli obciążeni chorobami współistniejącymi.

W sumie liczba zgonów na Opolszczyźnie z powodu COVID-19 wynosi już 13 osób.

Leave a Reply