poniedziałek, 23 maja, 2022
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Ciekawostki

Nowe przypadki zakażeń i zgonów na Opolszczyźnie. W całej Polsce to już 5000 osób

Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś w porannym raporcie o 152 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem, w tym sześciu w województwie opolskim. Łącznie w całej Polsce potwierdzono już 5000 pozytywnych wyników testów.

– Mamy 152 nowe przypadki zakażenia potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci siedmiu kolejnych osób zakażonych koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia.

– Kolejne sześć potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w woj. opolskim. To trzech mieszkańców powiatu oleskiego, i po jednym z powiatów: opolskiego, strzeleckiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. Niestety, z przykrością informujemy o dwóch kolejnych zgonach wśród zakażonych Covid-19 mieszkańców Opolszczyzny. Zmarła 87-letnia mieszkanka powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego oraz 57-letni mieszkaniec powiatu prudnickiego. Oboje byli hospitalizowani w szpitalu monoprofilowym w Kędzierzynie-Koźlu – informuje Biuro Wojewody Opolskiego,

6 nowych przypadków na Opolszczyźnie

Powiat oleski. To dwóch mężczyzn w wieku senioralnym oraz kobieta w wieku średnim. Stan mężczyzn jest stabilny, jeden z nich przebywa na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu, drugi jest w izolacji domowej. Kobieta z pow. oleskiego także przebywa w szpitalu w Opolu, a jej stan lekarze oceniają na dobry.

Powiat opolski. Zakażoną koronawirusem jest kobieta w wieku średnim, jej stan jest stabilny, niewymagający hospitalizacji. Przebywa w izolacji domowej.

Powiat strzelecki. To mężczyzna w wieku senioralny w dobrym stanie. Na tę chwilę niewymagający hospitalizacji.

Powiat kędzierzyńsko-kozielski. Kobieta w średnim wieku w dobrym stanie. Aktualnie w izolacji domowej.

Leave a Reply