środa, 1 grudnia, 2021
info@echogminopolskich.pl
0
  • No products in the cart.
Popielów

Nowy rok szkolny, nowa dyrektor i nowe wyzwania

Nowy rok szkolny, nowa dyrektor i nowe wyzwania

  1. września rozbrzmiał ponownie po okresie wakacyjnym pierwszy dzwonek.

W Publicznej Szkole Podstawowej w Popielowie inauguracja roku rozpoczęła się tradycyjnie mszą św. w intencji uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Po mszy cała szkolna brać udała się na halę sportową w budynku szkoły, gdzie oficjalnie otwarto nowy rok szkolny. Uczniowie starszych klas przygotowali krótki program artystyczny, w którym pożegnali beztroski czas wakacji i optymistycznie przywitali kolejny rok nauki.

Wójt Dionizy Duszyński również przywitał szkolną brać i przedstawił nową dyrektor placówki – Ewelinę Mierzejewską, wyrażając pewność, że poradzi sobie ona równie doskonale na kierowniczym stanowisku, co jej poprzedniczka, Agnieszka Dziechcińska, która odeszła na emeryturę.

Nowa dyrektor podziękowała za ciepłe przywitanie, wyraziła nadzieję, że współpraca z gronem pedagogicznym, rodzicami i uczniami będzie kształtowała się wzorowo, czyli tak jak dotychczas.

Padły również życzenia pomyślności i sukcesów w nowym roku szkolnym dla uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

Najprzyjemniejszym jednak momentem było powitanie pierwszaków i przyjęcie ich do szkolnego grona. W tym roku w popielowskiej podstawówce przybyło 30. uczniów, którzy rozpoczną naukę w dwóch pierwszych klasach.

Pierwszoklasiści złożyli ślubowanie, przypieczętowując swoje słowa odciskiem palca na dokumencie, po czym zostali pasowani przez nową dyrektor na uczniów.

Po oficjalnej części nowi uczniowie otrzymali wypchane słodkościami po brzegi rogi obfitości. Niektóre z nich dorównywały wielkością właścicieli.

Po zakończeniu apelu uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas.

Leave a Reply